Чимало українців хвилює запитання, чи зможуть загарбники піти в повторний наступ на Київ. Військовий експерт Олег Жданов в одному з інтерв’ю дав відповідь на це питання Так, він вважає, що російські війська не зможуть відновити наступ на українську столицю.

Втім водночас володимир путін не відмовився від ідеї повторного нападу на Київ і захоплення всієї України.

“Щоб опанувати всю Україну, треба збирати армію десь на мільйон осіб, не менше. Це мінімум. А ми ж не сидимо, склавши руки. Ми отримуємо військову допомогу, навчаємо своїх військовослужбовців – каже Жданов

Він (Путін – ред.) швидше за все розраховує на нову кампанію на весну, то там, можливо, треба буде й більше (ніж мільйон – ред.) Чому? Бо ми найбільша країна Європи.

А вони (росіяни – ред.) технологічно й професійно деградують в плані підготовки особового складу, техніки й озброєння. Зрештою вони все одно повертаються до радянського озброєння, яке стоїть на довготривалому зберіганні.

А ми навпаки ростемо в плані професіоналізму, навчаємо військовослужбовців у західних навчальних центрах і отримуємо сучасні західні зразки озброєнь. Що б там не казали, які б суперечки й дебати не тривали, все одно Захід дає нам ту зброю, яка необхідна. І я думаю, що ми дійдемо й до оперативно-тактичних ракет із дальністю до 300 км. Я думаю, що це питання найближчого часу – додає експерт.

І з літаками будемо можливо вже наприкінці цього року, а, може, й раніше. Ну і решта озброєнь. Подивимося, що нам дасть 1 жовтня, початок процедури лендлізу. Сподіваюся, що партії озброєння налічуватимуть від 100 одиниць і більше, – сказав він.

Також Жданов вважає, що для підготування мобілізованих потрібен час, а юридично оголошувати мобілізацію в рф немає підстав.

Я брав західні дані і казав, що мобілізаційний ресурс в росії складає 17-18 мільйонів людей. Сама рф сказала, що в них мобілізаційний ресурс 25 мільйонів людей. Проте підстав для мобілізації взагалі немає, тому що путін не ввів воєнний стан, не ввів навіть надзвичайний стан. Тому юридично оголошувати мобілізацію немає підстав, — зазначив Жданов.

Він назвав ще одну нестиковку, яка стосується приховування справжніх втрат армії рф.

Як каже Шойгу, втрати рф в Україні становили менше ніж 6 тисяч військових, то навіщо призивати 300 тисяч? Загальна кількість сухопутних військ рф 400 тисяч за законом, — зауважив Жданов.

Він торкнувся і економічної складової мобілізації.

Цих 300 тисяч людей потрібно навчити, злагодити, вдягти, нагодувати, дати зброю, їм потрібно платити. Якщо їм вдасться зібрати це угрупування, воно буде готове до бойового застосування навесні 2023 року. Якби наші партнери нам не так повільно поставляли зброю, це угрупування могло б запізнитися на цю війну. Ми б її закінчили раніше, ніж їх підготують, — зазначив Жданов

Додамо, що за словами Жданова, мобілізовані росіяни не обов’язково поповнюватимуть саме передові підрозділи.

Перший етап – це буде затикання дірок. Перших відмобілізованих кидатимуть одразу на фронт на всі напрямки. Вони намагатимуться підсилити ті частини, які сьогодні воюють на передньому краї. Вони будуть поповнювати поточні втрати й на правому березі Дніпра, й на запорізький напрямок, і на Донецьк, і на харківський напрямок – каже експерт.

Він підкреслює, що Перша хвиля мобілізації буде найгіршою для тих, кого відмобілізують, і це будуть фактично смертники. Чому? Бо їх ніхто не буде готувати. Ну, може, мінімум тиждень, щоб нагадати їм загальні навички, і кинуть сюди для затикання дірок. Вони увіллються в ці підрозділи, які воюють. Ну, а що буде далі, ви ж розумієте, особливо в російській армії, де панує в основному дідівщина й нестатутні взаємовідносини, що будуть робити з молодими.

Молодих посадять у першу лінію окопів, і вони нестимуть найбільші втрати. Це буде доля цих людей. Саджати їх на якусь техніку чи озброєння, думаю, навряд чи це буде. В першу хвилю точно ні, бо їх не встигнуть підготувати, – сказав він.

Трохи краща ситуація буде вже в другій хвилі відмобілізованих, вважає Жданов.

Можливо, їм дадуть трохи часу на навчання. Перша хвиля може з’явитися на лінії фронту десь за місяць, не раніше. А вже друга хвиля – не раніше нового року, – підсумував він.