Ось і прийшов той день, коли Шойгу може получити поза вуха від Путіна за брехливий звіт. А струсануло штаб кремлівського очільника знатно, адже прийшла інформація про реальне становище армії РФ на Херсонщині.

У районі Кринок постійні втрати російських штурмовиків становлять 60-70% особового складу.

Про це розповідає ОК «Південь».

Також Гуменюк стверджує, що російські війська за минулу добу не проводили штурмів плацдарму ЗСУ в районі Кринок, який розташований на тимчасово окупованому лівому березі Дніпра у Херсонській області.

“Постійні втрати — 60-70% особового складу штурмовиків не повертаються або повертаються у вкрай розібраному стані, у стані санітарних втрат. Ми фактично кожного дня, коли бачимо і фіксуємо штурми наших позицій, у відомостях загального підсумку фігурують 60-70 окупантів, які залишилися під Кринками. Це говорить про те, що навіть в умовах складної погоди ворог продовжує штурмувати наші позиції біля Кринок, але успіху не має”, — розповіла Гуменюк.

«Попри те, що ворог продовжує штурми, зокрема, і на Запорізькому напрямку, і хотів би проводити регулярний терор і нашого плацдарму у районі Кринок, але за минулу добу жодної штурмової групи РФ не зібралося в угруповуванні «Днепр», яка б була готова проводити штурми в районі Кринок», — зазначила вона.

Пояснюючи прричини такої поведінки окупантів, спікер зазначила, що, не виключено, що певною мірою на це впливають і погодні умови, штормове попередження на півдні і рясні дощі.

«Цілком ймовірно, що це трошки збило ворожий потенціал», — констатувала Гуменюк.

Якщо порівнювати з попередніми тижнями, то темп, кількість обстрілів, дещо зменшилися.

Загалом, на фронті оперативна обстановка змін не зазнала. Найактивніше окупанти цієї доби намагаються атакувати на Лиманському та Новопавлівському напрямках.

Про це в рамках єдиного телемарафону повідомив речник Нацгвардії Павло Музичук.

«Оперативна обстановка на лінії фронту не зазнала змін. Ми бачимо, що за цю добу найактивніші спроби штурму ворога були на Лиманському і на Новопавлівському напрямках. Якщо казати про ділянки, де несуть службу підрозділи Національної гвардії, то на східних напрямках було 78 обстрілів з боку ворога. Були задіяні окупантами артилерія, системи залпового вогню. На південних напрямках було 103 обстріли за добу. Якщо порівнювати з попередніми тижнями, то темп, кількість обстрілів, дещо зменшилися”, — розповів Павло Музичук.

Він також додав, що водночас наші бійці виконують завдання з посилення фортифікаційних споруд, мінування місцевості.

Та все ж, росіяни залучають до лав своєї армії різні категорії. Зараз відомо про три основні категорії, якими окупанти поповнюють особовий склад на фронті під час війни.

За його словами, росіяни не знають проблем з поповнюванням людським ресурсом. Вони мобілізують громадян РФ. Мобілізованих на фронті найбільше. Також у лавах армії РФ перебувають карні злочинці, певна кількість яких ще залишилась в живих.

«Контрактники, серед яких є ті, хто раніше мав воєнний досвід або ті, хто йде добровільно воювати. Ця категорія зазвичай застосовується більш вузько. Ці три категорії останнім часом є основними на лінії бойового зіткнення», – повідомив Жорін.

Він наголосив, що росіяни сьогодні можуть собі дозволити абсолютно спокійно «стерти» на нуль свій підрозділ, а наступного дня вже завести новий.

«Ми це бачили вже декілька разів лише на Авдіївському напрямку. Розуміємо з даних розвідки, з перехоплень, що ворожий підрозділ закінчився. Однак через декілька годин вже бачимо, як в бій вводять свіжі сили, які продовжують спроби штурмових та наступальних дій», – зазначив Максим Жорін.