Західні ЗМІ отримали нові знімки російських сил на кордоні з Україною.

Супутникові знімки зафіксували переміщення російських військ біля кордонів України упродовж 9-14 грудня.

Про це йдеться в дослідженні аналітиків DFRLab, опублікованому виданням Medium.

За допомогою загальнодоступні супутникові знімки дослідники простежили пересування російських військ від початку грудня і виявили, що підрозділи Центрального військового округу “продовжують використовувати залізницю, щоб пересувати обладнання на сотні кілометрів у напрямку локацій біля українського кордону”.

У підписах до опублікованих фото зазначено, що скупчення бронетехніки, артилерії і російських військових було зафіксовано під Курськом і Брянськом. Також спостерігачі відзначають рух військ Росії поблизу кордону з Білоруссю, недалеко від північного кордону України.

“Враховуючи велику кількість обладнання, що накопичується біля кордону з Україною, і порівняно невеликий розмір відомих таборів, можна припустити, що є ще кілька інших прихованих невеликих таборів у Курській та Брянській областях.”,- зазначає видання.

Аналіз містить дані про розміщення російських військ станом на 17 грудня.

Російська влада, незважаючи на заклики Джо Байдена припинити нарощування військ біля кордону з Україною, продовжує стягувати сили. 

Минулого тижня американський лідер попередив Кремль про “жорсткі заходи” у відповідь на вторгнення, однак розвідка США повідомляє, що на кордоні з Україною вже розгорнуто понад 50 так званих батальйонних тактичних груп, по 900 осіб у кожній.

Ці групи є диверсифікованими бойовими одиницями, які включають артилерії, протитанкову зброю, розвідувальні та інженерні підрозділи. БТГ стали однією з інновацій у веденні бойових дій Росією на Донбасі у 2014 році. 

Американська розвідка повідомляє, що РФ почала використовувати комерційні повітряні та залізничні системи для підтримки військових зусиль. Хоч ворог ігнорує заклики країн-членів ЄС, Байден сподівається, що агресію Росії вдасться стримати дипломатією.