Збройні Сили України поступово виборюють в окупантів кожен метр рідної землі. Україна точно поверне всі свої території. Військові експерти припускають, що це станеться за кілька місяців, можливо, вже до кінця зими.

Про це сказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан. На його думку, Україна може вийти на кордони 1991 року вже до кінця цієї зими.
Він зазначив, що до Нового року ЗСУ не встигнуть звільнити всі території, адже нам партнери не надали авіацію та далекобійні ракети.

З тим озброєнням, яке в нас є та яке планують надати Україні, до кінця зими ми зможемо вийти на кордони 1991 року – тобто зайти в Крим і Донбас,
– пояснив Світан.

Але, за його словами, чи закінчиться на цьому війна – це спірне питання, адже Росія навряд чи заспокоїться.

Військовий експерт зауважив, що закінчитися війна може лише тоді, якщо до часу, коли Україна вийде на свої кордони 1991 року, ми увійдемо в НАТО. “Якщо нас туди приймуть, і ми “прикриємося” парасолею НАТО, то тоді війна, можливо, закінчиться”, – вважає експерт.

Якщо цього не станеться, то воювати ми будемо ще з тими країнами, які залишаться після розвалу Росії, тобто після знищення російської армії на українській території, – зазначив Світан.

За поточну добу ворог завдав 2 ракетних удари та здійснив 12 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
Від ракетного удару російських окупантів постраждали об’єкти цивільної інфраструктури міста Святогірськ.

За наявною інформацією завершились військові навчання підрозділів 2 мотострілецької дивізії 1 танкової армії збройних сил російської федерації, які проходили на території Брестської області республіки білорусь. Військовослужбовці, призвані в ході проведення так званої часткової мобілізації мають низький рівень морально-психологічного стану, зокрема, через незадовільне забезпечення. Частина зазначеного особового складу отримала стару форму одягу та спорядження, яке вже використовувалось. Військова техніка, здебільшого, в поганому технічному стані
– весь час потребує ремонту.
На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін. Зберігається загроза завдання противником ракетних та авіаційних ударів, зокрема й із застосуванням ударних БпЛА з території та повітряного простору республіки білорусь.
На інших напрямках ворог здійснював обстріли.
Противник продовжує зазнавати втрат. Підтверджено вогневе ураження місця скупчення живої сили окупантів 17 листопада, у населеному пункті Михайлівка на тимчасово зайнятій території Запорізької області. Відомо, що втрати противника склали понад 30 осіб пораненими та загиблими.
За уточненою інформацією, в результаті вогневого ураження Силами оборони району зосередження ворога поблизу Михайлівка Скадовського району Херсонської області 17 листопада, втрати загарбників склали близько 60 осіб загиблими.
У місті Луганськ відзначається збільшення кількості окупаційних підрозділів російських військ. В населених пунктах Красне та Сімейкине на тимчасово окупованій території Луганської області, противник розміщує особовий склад у залишених помешканнях та примусово висиляє цивільне населення з домівок в інші населені пункти.
Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили склад боєприпасів противника.