Увага росіян зараз прикута до створення лінії оборони біля Сватового в Луганській області, бо якщо окупантам доведеться його залишати, то фактично вони будуть тікати аж до Старобільська.
Про це в ефірі Апостроф TV розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, до Старобільська в агресора відсутні більш-менш ефективні лінії оборони, які могли б стримати контрнаступ ЗСУ.
“Зараз відбувається початковий етап формування для оперативного оточення Сватового“, – зазначив оглядач, пояснивши, що якщо ці дії будуть завершено, то у росіян не буде іншого вибору, як тільки втікати.
Власне, тому вони намагаються хоч якось укріпитися саме в цій локації, розуміючи, що інакше буде зруйнована вся оборона й велика територія Луганщини буде звільнена ЗСУ.
Наразі росіяни мають можливість доставляти необхідне матеріально-технічне забезпечення у Сватове з півночі, а також безпосередньо зі Старобільська.
Автотраса Р-66, яка сполучає Сватове та Кремінну, знаходиться під повним вогневим контролем ЗСУ, тому здійснити якесь перевезення вантажів на цій ділянці є дуже ризикованим кроком для окупантів.
“Фактично це дорівнює їх знищенню. Тому Р-66 не використовується повноцінно росіянами“, – розповів Олександр Коваленко.
Окрім цього, радник Офісу президента Олексій Арестович вважає, що російські мобілізовані – малоефективні і “нічого не можуть взяти”.
Про це він заявив у розмові з російським журналістом та правозахисником Марком Фейгіним.
“Мобілізовані нездатні нічого взяти (населені пункти – ред.). Це дуже складне військове завдання, яке вони не можуть вирішити. Вони вміють виконувати лише дуже прості завдання. Вони можуть або йти у наступ просто в лоб, або просто в лоб оборони. Для того, аби батальйон із 400 осіб міг виконувати на полі бою прості двоходівки, потрібно дуже посилено готувати 4 місяці”, – каже радник ОП.
За його словами, після двотижневої підготовки на полігоні мобілізовані можуть тільки сидіти в окопі і стріляти по сторонах або йти напролом, поки їх не вбили.
“Коли група спецназу вважається боєздатною за натовськими стандартами? Після 4-х років спільного виконання завдань. 4 роки вони навчаються разом, діють разом, беруть участь у місіях і лише після цього вони вважаються злагодженою групою”, – зауважив Арестович.
Радник ОП продовжив, що на полі бою мобілізовані росіяни не розрізняють цілі, не знають, куди і як стріляти.
“У стресовій ситуації вони не можуть зрозуміти, де їхній товариш, а де ворог. Вони не можуть елементарного, не можуть зайняти позиції. Тоді їхня психіка розкладається на молекули, бо вони розуміють, що нічого не вміють. Російське керівництво масово забиває фронт ними. Їм більше нічого не треба”, – підсумував він.
Нагадаємо, на початку листопада Путін заявив, що в РФ вже мобілізували 318 тисяч чоловіків на війну проти України.
Аналітики зі США прогнозують, що у Росії в грудні оголосять ще одну хвилю мобілізації. На думку експертів, російські офіційні особи готуються до подальших зусиль з прихованої мобілізації, навіть коли триває осінній призов, що, ймовірно, ще більше переповнить і без того перевантажений російський апарат формування збройних сил таким чином, що це зашкодить розвитку мобілізованих військовослужбовців.
За оцінками військового експерта Олега Жданова, в РФ можуть мобілізувати до 2 млн осіб і навіть запровадити воєнний стан.