За населений пункт Богданівка на Бахмутському напрямку тривають важкі бої. Загарбники переважають Збройні сили України в живій силі, попри це українські військові здійснюють успішні операції — наші  перекопують окупантів. Про це розповів військовий 93-ї бригади «Холодний яр» Андрій Бабичев.

За його словами, останні три дні характеризуються вкрай напруженою ситуацією на цьому напрямку. Постійні обстріли артилерією та застосування безпілотників, створюють напружену обстановку. Російські війська просунулися до околиць Богданівки, ведучи запеклі бої.

«Останні три дні дуже пекельно на Бахмутському напрямку, такого давно не було. Цілодобово лунає канонада артилерії з обох боків. Мінусова температура, багнюка замерзла, погода ясна, і це сприяє гарній роботі артилерії та БПЛА. Наразі ворог сильно пішов, і давить нас біля Богданівки, яка розташована південніше від Бахмута й Хромового. Ворог практично дійшов до околиць Богданівки, там тривають дуже запеклі бої», — сказав військовий.

Військовий також зазначив, що Збройні сили України активно протистоять росіянам, але ворог неперервно поповнює свої ряди новими військовими. Обидві сторони активно використовують піхоту, проте перевага в живій силі на боці окупантів.

«ЗСУ перекопують живу силу окупантів, але росіяни постійно додають туди солдатів. Не знаю скільки треба снарядів, щоб знищити їх усіх», — додав Бабичев.

Оборона на Бахмутському напрямку залишається складною. І ЗСУ, і окупанти використовують артилерію, авіацію та інші засоби для зміцнення своїх позицій. Попри напружену обстановку, військовий вказав на успішні операції у відбитті ворожих атак поблизу Кліщіївки, де ЗСУ зуміли стабілізувати оборонні лінії.

«Противник використовує авіацію та «ланцети». Артилерія щільно працює, як з нашого боку, так і з боку ворога, ніхто не хоче відступати. На цьому напрямку ми вже стоїмо у глухій обороні. Іноді якась посадка може кілька разів за день переходити з рук у руки. На тому тижні ми мали успіх біля Кліщіївки. ЗСУ відбили позиції, де просунувся ворог, оборона там стоїть міцно», — підкреслив Бабичев.

Владімір Путін дійшов висновку, що досягнути своєї мети – ліквідувати українську державність у так званій «СВО» – він не зможе, тому вирішив виконати завдання мінімум. А саме – вийти на адміністративні кордони Донеччини та Луганщини.

«Відповідний наказ Путін віддав – взяти Авдіївку за будь-яку ціну. Як буде в реальності – побачимо», – наголосив військовий експерт Петро Черник.

Він нагадав, що Бахмут окупанти взяли велетенськими піхотними валами. ПВК «Вагнера» втратила за час штурму міста 22 тисячі бойовиків за 10 місяців боїв. Щось подібне відбувається в Авдіївці.

«З цього глухого кута обов’язково знайдеться вихід. Питання в тому – на чию сторону», – зауважив Черник.

На лівобережжі Херсонщини ЗСУ намагається нав’язати ворогу бої. Українським силам вдалося зайняти позиції на острові Білогрудний на східному лівому березі. Це може змусити окупантів перекинути на цю ділянку фронту ресурси з інших напрямків.

«У війні є таке поняття як прихована концентрація сил і засобів на одному напрямку. Водночас на мою думку, для росіян Авдіївка та Мар’їнка залишаються головними плацдармами на фронті. Тому малоймовірно, що зараз вони знайдуть ресурси, щоб укріпити південний плацдарм», – зазначив військовий експерт.

До того ж лише за листопад втрати окупантів сягають 28 550 людей. Під час війни в Афганістані Радянський Союз втратив 15 500 військових.

«В Мар’їнці також постійно продовжуються бої, хоч місто повністю зруйновано. Проте завдяки тому, що в місті починаючи з 2014 року побудована потужна система укріплень, маємо в якійсь частині велетенський успіх», – підкреслив Петро Черник.

Нагадаємо, що протягом останньої доби ЗСУ відбили 11 атак окупантів поблизу Бахмута – в районах Богданівки, Кліщіївки та Андріївки. Крім того, українські захисники здійснюють штурми південніше Бахмута.