Має бути два головних результати законопроєкту про олігархів. Статус олігарха має стати неприємним тягарем, а конфлікт інтересів повинен припинити існування.

Про це  розповів міністр юстиції Денис Малюська в авторській програмі Олени Трибушної “Перші особи” на 24 каналі. Він зазначив, що олігархи мають визначитись: у політиці вони, чи у бізнесі.

Денис Малюська акцентував на важливості того, аби політика стала європейською – де б за кожною партією не “маячила” фігура олігарха чи за державним підприємством не стояла бізнес-структура, яка на ньому живе й паразитує.

Відійти від політики і зайнятись економікою. Або навпаки, якщо хтось хоче бачити себе лише в політиці – позбутися своїх економічних активів і стати бідним чиновником, що навряд чи трапиться, – сказав міністр юстиції.

Той, хто залишиться одночасно і в медіа, і у бізнесі, і у політиці – повинен бути максимально прозорим. І це має бути досить неприємний статус. У тому сенсі, що ця особа буде у реєстрі, пояснив Малюська.

“Щодо зустрічей з такою особою буде надзвичайно суровий контроль і (необхідне – ред) звітування будь-яких зустрічей чиновника з нею. Перебування з такою особою в одній фракції буде неприємним тягарем, м’яко кажучи”, – зазначив глава Мін’юсту.

На його думку, можливо, найважчий тягар – це те, що відповідна особа матиме труднощі у проходженні комплаєнсу з міжнародними компаніями, з іноземними компаніями, які дбають про свою репутацію. Тобто неприємний негатив, який не хотів би на собі відчувати жоден великий олігарх.