Обшуки у помешканнях громадян України є грубим порушенням міжнародних норм. Країна-окупант вкотре вдається до переслідування та залякування кримських татар. Відповідно до статті 5 та 8 Конвенції про захист прав людей і основоположних свобод, кожній людині гарантується право на особисту недоторканність, та повагу до приватного і сімейного життя.

Український омбудсмен Людмила Денісова закликає міжнародну спільноту посилити тиск на РФ, у зв’язку з незаконним затримання громадян України в окупованому Криму.

“Співробітники ФБС Росії продовжують підступно вриватися у будинки громадян України в тимчасово окупованому Криму за надуманими справами. Сьогодні на світанку в помешканні першого заступника голови Меджлісу кримськотатарского народу Нарімана Джеляла російські силовики провели обшуки, після чого його вивезли до “Управління ФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополь”, – повідомила Денісова на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук”, інформує Цензор.НЕТ.

Також співробітники ФСБ викрали жителя Криму Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку в Сімферополі. Силовики увірвалися в будинок кримського татарина рано вранці нібито у справі, пов’язаній з вибухом в селі Перевальне в Криму тиждень тому. Вони вилучили техніку та відвезли чоловіка з собою. На даний момент його немає ні в однієї чергової частини міста, його дружина написала заяву про викрадення в поліцію.

Аналогічна ситуація склалася і з Азізом Ахметовим. Його також вивезли в невідомому напрямку. Про його долю наразі нічого невідомо.

3 і 4 вересня Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговим рейдом незаконних обшуків і затримань жителів різних районів тимчасово окупованого Криму.

У коментарі МЗС, поширеному в суботу, наголошується, що за наявною інформацією, співробітниками ФСБ вранці 3 вересня був затриманий Ельдар Одаманов, вночі 4 вересня – Азіз Ахметов, Асан Ахметов і Шевкет Усеінов. Вранці 4 вересня після обшуків у будинку був затриманий заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джеляль.

МЗС України вимагає від Росії негайно звільнити затриманих п’ятьох осіб, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України.

Нагадаємо, раніше в МЗС України всі обшуки, які ФСБ продовжує проводити в будинках кримських татар з моменту окупації півострова, назвали формою репресій.