Денис Малюська заявив, що Мін’юст вбачає підстави для заборони “Партії Шарія”. Однак рішення ухвалять за наслідками психолого-лінгвістичної експертизи.

Міністр юстиції Малюська зауважив, що свій позов відомства базувало на листі і матеріалах СБУ. Наразі справа перебуває в Окружному адмінсуді Києва.

“Зараз призначена експертиза висловлювань, відео, які поширювалися цією політичною партією. За результатами експертизи ухвалять рішення щодо того, чи буде ця партія заборонена, чи ні”, – наголосив Малюська.

Експертизу ОАСК призначив ще у травні 2021 року. Її проводять фахівці з Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені Бокаріуса.

Нагадаємо, ОАСК відкрив провадження проти “Партії Шарія” навесні 2021 року.

Малюська тоді розповів, що справа не буде легкою, адже “Партія Шарія” “вибудувала непогану юридичну оборону своєї незаконної діяльності”.

У відповідь “Партія Шарія” подала позов до Головного управління СБУ. Сам одіозний блогер Анатолій Шарій звинуватив у всьому Володимира Зеленського.

Також, підкреслимо, що не так давно стало відомо, про те що

Скандальний блогер Анатолій Шарій, підозрюваний в державній зраді, готує імітацію свого викрадення

Про це повідомив анонімний Telegram-канал “Картковий Офіс”, який пов’язують з Офісом президента.

“Анатолій Шарій готує імітацію власного викрадення. За геніальним задумом блогер повинен зникнути на кілька днів з поля зору, запустивши одночасно слух про те, що його викрали, як (суддю Миколу) Чауса з Молдови. ” Васьок ” (як називає Анатолій дружину) повинна написати тривожну публікацію і теж зникнути з радарів на час “, – йдеться в повідомленні каналу без вказівки джерела інформації.

Відзначається також, що поки незрозуміло, навіщо це треба блогеру. “Можливо, хоче стривожити українську владу, а може бути збирається спливти десь в Росії”, – припустили автори каналу.

Сам Шарій поки ніяк не прокоментував інформацію, що надходить, по всій ймовірності, з Банкової. Можливо, одіозний блогер, який довгий час ховається за межами України, в даний час більше стурбований протистоянням з іншими проросійськими діячами. Зокрема, з Андрієм Портновим і Оленою Лукаш.

В Україні Анатолій Шарій оголошений в розшук і підозрюється в зраді. За даними СБУ, з 2012 року він допомагав державним та неурядовим структурам РФ проводити спеціальні інформаційні операції проти України.

Крім держзради, українська спецслужба підозрює Шарія в «порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками» (ч.1 ст. 161 КК). Якщо його провину доведуть, блогеру загрожує до 15 років позбавлення волі.

Також, нещодавно Співробітники Служби безпеки провели обшуки у двох засновників громадської організації Партія Шарія, причетних до поширення в столичному регіоні агітації із закликами до сепаратизму і посягання на територіальну цілісність України.

Як повідомляє СБУ, обшуки пройшли в Києві та Бучацькому районі.

У фігурантів силовики вилучили компʼютери, мобільні термінали, печатку і банківські картки. Судячи з фото один із фігурантів має російський паспорт.

Крім того, СБУ провела обшуки в друкарні у Вінниці, де друкувалася антиукраїнська агітація.