Україні вдалося успішно повернути 387 з майже 20 тисяч дітей, яких було викрадено Росією.

Про це повідомила перша леді Олена Зеленська у Telegram, після участі в заході, присвяченому темі реінтеграції депортованих дітей.

«Наразі Україні вдалося повернути 387 із майже 20 тисяч викрадених рф дітей. І кожне повернення — не статистика, а унікальна спецоперація, причому міжнародна», – пише Зеленська.

Вона зазначила, що росія не йде на прямий контакт з українською стороною з цього питання, тому дітей доводиться повертати додому через треті країни – «за посередництва багатьох небайдужих людей».

«От чому важлива співпраця світу. От чому я так сподіваюся на коаліцію для порятунку викрадених дітей, яку запропонувала створити Канада місяць тому і яка скоро має запрацювати», — підкреслила перша леді.

Перша леді також наголосила, що повернути вкрадених дітей додому – важка робота. Однак не менш важка – це повернути їм відчуття дому. Щоб діти мали можливості навчатися й самореалізовуватися, отримували психологічну, матеріальну й соціальну підтримку.

Переважно діти, викрадені з України, сироти чи позбавлені батьківської опіки та вивезені в Росію цілими інтернатами. Тож, Зеленська вважає, принциповою позицією має стати те, що після повернення на батьківщину їх має зустріти родина.

«Нехай прийомна, але справжня. Зробімо так, щоб кожна дитина не мала сумніву: вона повернеться додому, де її дуже чекають. І щоб повернулися всі.», — наголосила Олена Зеленська.