Головнокомандувач збройними силами Литви Йонас Вітаутас Жукас заявив, що в Україні наразі йде війна, а збільшення масштабів російської агресії проти України буде найгіршим сценарієм.

Про це він повідомив в ефірі одного із українських телеканалів.

«Це війна. Там є багато загиблих людей. І це дійсно військові дії. Це такий сценарій. Пам’ятаємо, коли ввійшла армія Росії, вони говорили, що це не вони, і це якісь невідомі люди зайшли. А зараз ми бачимо, що це війна. І дай Боже, щоб дійсно не почалася справжня війна», – відповів головнокомандувач литовської армії на питання про реальну ситуацію, яка сьогодні відбувається в Україні.

Також він зазначив: «Кошмар (військовий конфлікт – ред.) можна завершити… ми маємо прийняти якісь плани. І головне – це треба не стріляти в людей. І ці люди мають забрати своє військо з України. Україна точно не буде змінювати своєї орієнтації». 

Відповідаючи на питання про наслідки масштабного вторгнення російських військ в Україну для Литви, командувач зазначив, що такий сценарій зачепить усю Європу.

 «Такий сценарій – це найгірший сценарій. Якщо це буде, тоді ми вже не повернемося до обговорення політичної ситуації. Це буде важливо для всіх, не тільки для нас, а і для Латвії, Естонії, для всієї Європи. Це дуже великий конфлікт і велика армія. Я вважаю, що треба якось запобігти цьому. І ми розуміємо, що дороги назад немає і треба боротися за те, щоб цього не трапилося», – наголосив він.Нагажаємо, раніше повідомлялась, що Литва готова підтримувати Україну у протистоянні російській агресії, оскільки розуміє, що у країн "один геополітичний простір і спільні загрози". 

Варто зазначити, що нещодавно На благодійному концерті-телемарафоні на підтримку України та її армії, який проходив на литовському телеканалі LRT, було зібрано більше €110 тисяч.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Телеконцерт тривав з 21:00 до 24:00 на литовському телеканалі LRT. Виступали відомі артисти. Хедлайнером заходу була група KAZKA з хітом «Плакала».

Кожен дзвінок на короткий литовський номер телефону 1406 означав пожертву в €2 на допомогу українській армії. Всього за три години було зібрано більше 110 тисяч євро.

Серед інших на заході виступили голова МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, перший очільник Литовської республіки після поновлення її незалежності Вітаутас Ландсбергіс, а також посол України в Литві Володимир Яценківський.
 ‡агрузка...