Президент Володимир Зеленський вивів голову Виконавчого комітету реформ Міхеіла Саакашвілі зі складу Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування.

Сьогодн президент підписав відповідний указ, що опублікований на сайті президента

Замість Саакашвілі до складу ради за згодою сторін ввели експерта Виконавчого комітету реформ Гіоргі Цхакая.

Указ підписаний 4 березня. Причини такого рішення не пояснюються.

Нагадаємо, 7 травня 2020 року Зеленський призначив колишнього президента Грузії та екскерівника Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ.

На новій посаді Саакашвілі анонсував революційну реформу митниці.

Варто також наголосити, що екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі вважає, що опозиція не повинна погоджуватися на плебісцит щодо дострокових виборів. Він каже, що проведення плебісциту вигідно мільярдерові Бідзіна Іванішвілі.

«Іванішвілі планує провести косметичні зміни в (центральній) виборчій комісії. Він зніме Тамар Жванія (глава ЦВК – ред.), Призначить когось іншого. Потім нав’яже нам плебісцит і здійснить різні маніпуляції. Ми повинні діяти різко, не треба залишати йому час і можливість для маневру », – говорить Саакашвілі.

Політик упевнений, що влада в найближчі дні або тижні звільнять лідера «Єдиного національного руху» Ніку Мелія, так як Бідзіна Іванішвілі, за словами Саакашвілі, боїться санкцій Заходу.

Вибори в парламент відбулися у Грузії 31 жовтня 2020 року. За їх підсумками правляча партія «Грузинська мрія» отримала 90 мандатів, а ще вісім опозиційних партій – 60. Однак опозиційні партії заявили, що вважають результати виборів сфабрикованими і відмовляються від участі в роботі парламенту. В даний час в парламенті працюють лише шість представників опозиції. 54 депутата роботу вищого законодавчого органу бойкотують і вимагають проведення нових виборів.

Окремі представники опозиції заявили, що готові обговорювати питання про проведення плебісциту щодо дострокових виборів. Але в правлячої партії «Грузинська мрія» кажуть, що питання дострокових виборів для них – «червона лінія». Влада готова провести повторні вибори лише в тому випадку, якщо буде доведено, що похибка в ході підрахунку голосів і встановлення офіційних результатів виборів склала більше 1%.

До врегулювання політичної кризи в Грузії підключився президент Європейської ради Шарль Мішель. 1 березня по його ініціативи відбулася зустріч прем’єр-міністра Грузії Іраклія Гарібашвілі і лідерів опозиції.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.