У цьому місяці повинен прибути лідер Північної Кореї, Кім Чен Ин у Москву, з метою обговорення питань двосторонньої військової співпраці з російським президентом Владіміром Путіним. Основний акцент цих переговорів, як стверджують джерела, буде на збільшенні поставок озброєння від Російської Федерації для конфлікту в Україні.

Спеціалізоване видання «New York Times» розповіло про ці наміри, покладаючись при цьому на інформацію, отриману від американських та союзницьких чиновників.

Кім Чен Ин, який зазвичай не часто залишає свою країну, планує вирушити з Пхеньяна — столиці Північної Кореї — до російського Владивостока, що розташований на тихоокеанському узбережжі. Ймовірно, путь лідера Північної Кореї пролягатиме на традиційному для нього бронепоїзді.

У контексті переговорів очікується, що Путін попросить Кіма забезпечити Росію артилерійськими снарядами та протитанковими ракетами. В свою чергу, Кім очікує отримати від Росії новітні технології для створення супутників і атомних підводних човнів. Ще одним питанням для обговорення буде необхідність продовольчої підтримки Північної Кореї, яка зіткнулася з економічними викликами.

В рамках своєї поїздки, обидва лідери планують відвідати кампус Далекосхідного федерального університету в межах Східного економічного форуму. Після цього Кім Чен Ин може також відвідати 33-й причал, де розташовані кораблі Тихоокеанського флоту Росії.

Білий дім недавно зробив заяву про обмін листами між Путіним і Кімом, в яких, зокрема, йшлося про потенційні поставки зброї. Представники адміністрації США наголосили на тому, що діалог на високому рівні між Росією та Північною Кореєю активно розвивається.

Відомості про майбутню зустріч Кіма і Путіна додають палива в обговорення на міжнародному рівні, враховуючи складні відносини обох країн з Сполученими Штатами.

Американські дипломати висловлюють своє стурбованість щодо можливого посилення військового співробітництва між Росією та Північною Кореєю, закликаючи Пхеньян відмовитися від таких переговорів.

«Ми закликаємо КНДР припинити переговори з Росією щодо озброєнь і дотримуватися публічних зобов’язань, які Пхеньян взяв на себе, не надавати і не продавати зброю Росії», – сказала Адрієнн Вотсон, прес-секретар Ради національної безпеки,

Нагадуємо, Пентагон звернувся до Північної Кореї з закликом втриматися від переговорів із Росією та перепусток щодо постачання зброї для ведення військових дій проти України.

Ці заяви були озвучені під час брифінгу в четвер, коли бригадний генерал Патрик Райдер, офіційний представник Міністерства оборони США, коментував звіти про можливу взаємодію між Росією та КНДР. За інформацією «Європейської правди», Райдер наголосив на ролі групи Вагнера, яка, як стверджується, припинила свою активність в регіоні.

Відповідаючи на запитання про статус угод між Росією та Північною Кореєю, генерал Райдер вказав, що основна проблема полягає в тому, що російський уряд продовжує шукати союзників у різних регіонах для отримання додаткового озброєння та підтримки.

«Тому я думаю, що можна з упевненістю сказати, що там не ведеться багато переговорів. Але знову ж таки, ширше питання – це російський уряд, на який «Вагнер» працював, підтримуючи операції в Україні», – зазначив Райдер.

«Отже, ширша проблема полягає в тому, що РФ шукає режими-ізгої, включно з Іраном, щоб спробувати отримати додаткові боєприпаси або зброю. І тому ми знову закликаємо Північну Корею не вести переговори з Росією і не надавати будь-які види боєприпасів, які можуть вбити невинних цивільних в Україні», – резюмував Райдер.