Градус протистояння між Банковою і лідерами одного з крил ОПЗЖ Віктором Медведчуком і Вадимом Рабіновичем наростає. Політики, що потрапили під санкційний прес, змушені йти на загострення, роблячи різкі кроки в публічному просторі. І не завжди їх дії обдумані: остання з них – публікація Рабіновичем у себе в Facebook карти України без Криму. Дуже серйозне діяння, за яке у вітчизняному КК передбачений цілком реальний кримінальний строк.

Після перших введених санкцій на початку лютого в “Слузі народу” очікували від ОПЗЖ вельми жорсткої реакції – як мінімум, блокування трибуни Верховної Ради, виклику. Як повідомляли джерела “Апострофа”, оскаженілий через закриття каналів Медведчук, дійсно виступав за агресивний сценарій, проте крило Сергія Льовочкіна відмовилося йти на загострення. Тому все обмежилося емоційним спічем Вадима Рабіновича з трибуни і парою жорстких коментарів ЗМІ.

“Таке відбувається, коли в партії немає монолітності, є груповщина. Є група “газовиків” Льовочкін-Бойко, є група Медведчука – судячи з усього, у них інтереси різняться. Зрештою мова піде про те, що Медведчуку потрібно буде радикалізувати позицію, але до цього схоже не готова група Льовочкіна-Бойка.

Відповідно у них може пробігти тріщина, і я не виключаю, що ці зусилля будуть ззовні стимулюватися. Можливо, Офісом президента, щоб вивести на поле південного сходу більш помірний політичний проект без такого явного проросійського шлейфу, який тягнувся за Медведчуком”, – зазначив у розмові з “Апострофом” керівник аналітичного агентства “Третій сектор” Андрій Золотарьов.

1 березня Рабинович опублікував у себе на Facebook карту України без Криму і з позначенням “ДНР-“ЛНР” на сході під красномовним заголовком “На якій мові говорить Незалежна”. Карта була намальована одним з російських видань, але відповідальності з нардепа це не знімає.

“Публікуючи карту України без Криму, ви скоюєте кримінальний злочин, і, сподіваюся, понесете за нього покарання”, – відразу ж написав в коментарях до посту екс-нардеп, член наглядової ради “Укрзалізниці” Сергій Лещенко. На що Рабінович, до речі, відповів нецензурною лексикою.

Однак Лещенко правий, оскільки відповідальність за такі дії прописана у другій частині 110 статті КК України. Згідно з чинним законодавством, такі дії представника влади караються терміном від п’яти до 10 років і конфіскацією майна. До речі, не так давно по цій же статті СБУ відкрила кримінальну справу проти Анатолія Шарія – він також публікував в мережі карту без Криму. Так що буде вкрай дивно, якщо цього разу спецслужба промовчить.

Втім, поспішати там теж не планують. “Апостроф” звернувся в СБУ з відповідним питанням, де їм відповіли наступне: “Зараз цю ситуацію вивчають і аналізують відповідні підрозділи СБУ. За результатами будемо інформувати додатково”, – відповів нам керівник прес-служби спецслужби Артем Дехтяренко.

“Кілька років тому в Україні посадили пару блогерів, які поширювали у паблік “Вконтакте” хвалебні пости про “русский мір” та інший контент, які обвинувачення охарактеризувало як антиукраїнські. Тобто багато що залежить від роботи адвокатів і те, як за справу візьмуться слідчі. Думаю, що справу проти Рабіновича відкриють, але чи закінчиться це чимось вагомим – не беруся судити”, – зазначив у розмові з виданням юрист Аркадій Нестеренко.

Втім, неприкриті сепаратистські замашки Рабіновича дають прекрасний привід Банковій влаштувати ще одне показове “побиття” – тепер вже Рабіновича. В якому форматі? Крім СБУ не варто забувати про ще один улюблений інструмент Зеленського – РНБО. У будь-якому випадку, “кейс” Рабіновича може зіграти тільки на користь нинішнього президента.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.