Найгарячіше на фронті зараз на трьох напрямках – Авдіівськім, Мар’їнськім та Бахмутськім. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

 «Авдіївський і Мар‘їнський – коли ви читаєте військові зведення, то там ще можете зустріти узагальнюючу назву «Таврійський напрямок». Це зона відповідальності генерала Тарнавського. Там зараз тривають жорсткі бої. Ворог має на меті взяти під контроль Авдіівку та Мар’їнку», – йдеться в повідомленні.

На Авдіївському напрямку ворог зосередив основні зусилля і намагається захопити місто. Але бійці ЗСУ стійко утримують оборону і контролюють Авдіївку.

 «У Мар‘їнці ворог просунувся у місто, йшли бої фактично в центрі, але наші сили оборони дуже ускладнили ворогу задачу. Стикнувшись з потужним опором у місті, ворог спрямував свої зусилля на фланги довкола міста – на півночі і півдні», – зазначає Маляр.

Ворог несе значні втрати на цих напрямках – як в живій силі, так і в техніці, але не зупиняється.

Також зазначимо, що російські окупанти панікують в очікуванні контрнаступу ЗСУ, вони не знають, де саме він розпочнеться. Наразі путінські військові готуються оборонятися, та з підготовкою у них проблеми.

Про це “24 Каналу” розповів ветеран російсько-української війни, військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман. Він вважає тактику росіян провальною.

“До оборони треба готуватися. Це не обов’язково рити якісь траншеї та будувати бліндажі”, – наголосив він. Як відомо, окупанти навіть вирили “мегаокоп” у Запорізькій області.

На сьогодні, каже експерт, охоплені панікою загарбники намагаються відтермінувати контрнаступ ЗСУ, стріляючи по всій лінії зіткнення. Навіть невелике просування українських сил змушує ворога боятися, каже Гетьман:

“Коли ворог тебе боїться – це передумова перемоги”.

Уже кілька місяців на Заході і в Україні розмірковують про великий контрнаступ ЗСУ. Світові лідери, топові чиновники, політики, військові аналітики і журналісти намагаються зазирнути в майбутнє, щоб оцінити терміни його початку, район головного удару, а також можливі підсумки.

Причому на Заході дедалі частіше лунають голоси на користь того, що Україна не зможе однією великою й успішною операцією зламати хребет російській армії. Та й представники української влади стали закликати до обережності: мовляв, очікування завищені, рішучої перемоги не буде, пише NV.

На цьому тлі резонансом прозвучали слова Володимира Гаврилова, заступника міністра оборони України. Той заявив британському The Independent: «Ми почнемо наш контрнаступ — коли і де — це зараз не має значення. Росія буде в паніці; ви побачите багато паніки».

Але поки що все залишається на рівні розмов. Немає навіть чітко визначених термінів початку наступальної операції ЗСУ. «Нам дійсно потрібно ще трохи часу. Не дуже багато. Ми будемо готові через деякий час», — таку заяву 15 травня зробив Володимир Зеленський. Він, щоправда, розповів журналістам про свою віру в те, що Україна переможе до початку 2024 року.

Західні політики та експерти кажуть: під великий наступ в Україні підготували щонайменше 12 бригад загальною чисельністю близько 30 тис. осіб. З них дев’ять ударних підрозділів пройшли підготовку в країнах Заходу. Агентство Bloomberg підрахувало, що з початку зими офіційний Київ отримав від своїх американських і європейських партнерів 200 танків і 300 БМП.

Уся ця інформація дала привід держсекретареві США Ентоні Блінкену нещодавно заявити, що ЗСУ готові до успішного контрнаступу на 100%.

Кожен день нам приходять позитивні вісті з фронту. Тож нагадаємо, як напередодні стало відомо, що 3-а окрема штурмова бригада здійснила успішний наступ на околицях Бахмута і просунулася, завдавши ворогові значних втрат. Це означає, що українці стали на крок ближче до перемоги.