Росія стягнула до українських кордонів понад 800 одиниць авіаційної техніки. Це – військові літаки та гелікоптери. Зазначається, що російська авіація розміщення на 40 летовищах.

Про це під час брифінгу повідомив прессекретар Повітряних сил України Юрій Ігнат.

Він зазначив, країна-окупантка РФ зосередила свої сили на своїй території, у Білорусі та на території анексованого Криму.

“РФ також застосовує літаки дальньої та стратегічної авіації, з яких завдаються удари по території України крилатими ракетами різних типів. А також використовує літаки дальнього радіолокаційного виявлення “А-50″, а також літаки-ретранслятори Іл-22”, – сказав Ігнат.

Нагадаємо, під час регіонального саміту в Узбекистані Путін пообіцяв посилити атаки на Україну та попередив, що Москва може активізувати удари по інфраструктурі країни, якщо українські сили завдадуть ударів по об’єктах у Росії.

Також російський диктатор заявив, що “звільнення” всього східного регіону Донбасу України є головною військовою ціллю Росії та що він не бачить необхідності її переглядати.

Поразки РФ на Харківщині зовсім не означають закінчення війни. І американська влада, і численні аналітики попереджають, що подальший розвиток подій може бути непередбачуваним.

“Він (Путін. – Ред.) підходить до моменту ухвалення рішення. Яким буде це рішення, ми не знаємо. Але від цього багато в чому залежить, як довго триватиме цей конфлікт”, – заявив директор Розвідувального управління США Скотт Беррієр, якого цитує AP News.

Поразки російської армії та її обмежені ресурси в Україні показали, що Росія нездатна досягти початкових цілей, поставлених президентом РФ Володимиром Путіним. Глава Кремля мав намір скинути український уряд та окупувати всю Україну, ці цілі очевидно провалилися.

Тепер Путін має вирішити, що робити далі, ризик застосування Росією ядерної зброї зберігається.

У своєму виступі на конференції з розвідки та національної безпеки Беррієр підкреслив, що нині відбувається до певної міри переломний момент. Невдачі Росії та її обмежені ресурси в Україні показали, що російські сили нездатні досягти початкових цілей президента Володимира Путіна щодо вторгнення до країни.

“Зараз ми підійшли до моменту, коли, я думаю, Путіну доведеться переглянути цілі своєї операції. Тому що зараз абсолютно ясно, що він не зможе зробити те, що спочатку мав намір здійснити”, – заявив глава американської військової розвідки.

Минулого тижня Росія зазнала ще однієї великої поразки, коли український контрнаступ змусив її війська відступити з великих ділянок північного сходу України.

“Росіяни планували окупацію, і це відкинуло їх назад”, – сказав Беррієр.

При цьому заступник директора ЦРУ Девід Коен під час тієї ж конференції припустив, що Кремль може вирішити застосувати зброю масового ураження на тлі розгрому з боку українських військ.

“Я не думаю, що нам варто недооцінювати відданість Путіна його початковій програмі, згідно з якою він мав контролювати Україну. Я не думаю, що у нас є підстави вважати, що він відійшов від цього”, – зазначив представник ЦРУ.

Коен заявив, що США також не повинні недооцінювати “апетит до ризику” Путіна. Він нагадав, що численні представники Кремля, включно із самим президентом РФ, на початку війни натякали на російський ядерний арсенал і масовані заходи у відповідь, застерігаючи НАТО від втручання в конфлікт.

“При цьому ми не бачили конкретних доказів планування використання зброї масового ураження”, – сказав Коен.