Контррозвідка СБУ викрила командира снайперського підрозділу бойовиків, який воював проти українських захисників Донецького аеропорту, про це повідомляє прес-центр СБУ.

СБУ продовжує системну роботу щодо викриття та притягнення до відповідальності учасників незаконних збройних формувань так званих «Л/ДНР». Контррозвідка української спецслужби встановила особу командира снайперського підрозділу бойовиків. Зловмисник разом зі своїми підлеглими вели прицільний вогонь по військовослужбовцям сил антитерористичної операції. Встановлено факти його участі у бойових діях проти українських захисників Донецького аеропорту. Крім того, зловмисник систематично збирав розвіддані щодо підрозділів Збройних Сил України на сході нашої держави. Отримані відомості передавав представникам спецслужб РФ, – зазначається у повідомленні.

За даними слідства, бойовиком є мешканець Донеччини, який у січні 2015 року добровільно приєднався до угруповань так званої  “ДНР”. Відтоді брав активну участь у бойових діях проти сил АТО. Наразі він переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території регіону.

За матеріалами контррозвідки та слідчих СБУ, суд визнав зловмисника винним у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 9 років позбавлення волі.

Засудженого оголошено у розшук. Початок терміну відбування покарання обчислюватиметься з дня його затримання та приведення вироку до виконання.