Окупанти можуть змінити пріоритети наступу на північному сході Донецької області, щоб відвернути увагу українських військових від контрнаступальних дій на півдні України. 

Від 6 серпня окупанти проводили обмежені наземні атаки, значною мірою покладаючись на артилерійські обстріли прилеглих населених пунктів. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті. Аналітики кажуть, що за останній час російські війська, начебто, скоротили свої наступальні дії на схід від міста Сіверськ, що у Бахмутському районі Донеччини.

Від 11 серпня російські війська збільшили кількість обмежених наземних атак у районі Сіверська. Ці атаки разом із продовженням наступів у напрямку Бахмута можуть бути спробою відтягнути українську техніку та особовий склад на лінію Бахмут-Сіверськ на північному сході Донецької області. Аналітики ISW вважають, що таким чином окупанти можуть пробувати відвернути увагу України від критичних районів на півдні, де українські війська проводять ефективні контратаки і можуть створювати умови для переходу у контрнаступ.

Додамо, військовий експерт розповів, коли має закінчитися третя фаза війни Росії проти України. Будь-яка воєнна операція має декілька важливих фаз. Перше – це початок, друге – розвиток успіху, закріплення успіху і завершення фази операції. Про це в ефірі національного телемарафону розповів військовий експерт Петро Черник.

“На мій погляд, ми, українці, перебуваємо у фазі закріплення успіху в частині стримання “другої армії” на нашій території. Історичний феномен полягає в тому, що насправді 22-га армія світу, тобто українці, а насправді вся консолідована нація, яка стала до бою, зупинила чи не найбільшого монстра сучасності, який існує у природі. До завершення цієї війни ще доволі далеко. На мій погляд, все переходить до стадії затяжної війни”, – сказав він.

За його словами, справжній перелом на війні може статися з лендлізом, коли Україна отримає достойну, справжню авіацію – F-15, F-16 американського виробництва.

“Тоді зміниться баланс сил на лінії розмежування”, – резюмував експерт.

Луганська область вже перебуває під окупацією. Противник буде штурмувати, де дозволяє погода. Восени ситуація в обов’язковому порядку кардинально зміниться. Про це також розповів військовий експерт Петро Черник.

“І вони (окупанти – ред.) мусять декларувати хоча б якісь мінімальні успіхи. Особливо, для свого власного населення. Нагадаю, рівень пропаганди там – на найвищій точці, який тільки існує у природі”, – сказав експерт.

Військовий експерт сказав, як саме восени зміниться ситуація на фронті.

“В обов’язковому порядку почнуть іти дощі. На початку війни ґрунт був відносно вологий, не до кінця промерзло. І противник був змушений рухатися великими колонами, виключно дорогами. Ось ця погодна умова, а також величезна кількість протитанкових засобів, які надають нам союзники, і допомогли покришити оці величезні сталеві колони”, – зазначив він.

Також, за його словами, найближчими тижнями, чи навіть днями, очікуються запеклі бої у першу чергу, як на східному Донецькому напрямку, так і на правому березі Херсонщини. А от голова військової розвідки Британії Джим Гокенгалл передбачає, ані російська, ані українська армії, найімовірніше, не досягнуть рішучих військових дій в Україні до кінця року. Ген Гокенгалл додав, що через ймовірний контрнаступ українських військових на півдні Росія змушена перекидати свої війська на Херсон.

Про це керівник військової розвідки Британії Джим Гокенгалл сказав в інтерв’ю BBC. За його словами, Росія зазнає значних втрат, тому намагається зібрати більше сил. Також британський військовий зауважив, російська армія зазнає значного тиску з боку українських сил у Херсоні та навколо нього. Однак очільник військової розвідки Британії вважає, що нереалістично очікувати вирішального зрушення на півдні в найближчі місяці.