Російські сили на межі оточення, тобто можуть потрапити в котел та здатися в полон. Мова про тисячне угруповання. Саме тому з Кремля вже лунають сигнали про готовність до переговорів.

Мости на Херсонщині у фокусі вогневого ураження ЗСУ. Україні вдалося стабілізувати фронт майже на всіх напрямках. А на півдні ми створили ворогу дуже складну ситуацію. Перемир’я рф потрібне для того, щоб застовбити за собою окуповані після 24 лютого українські території. І щоб зламати цей сценарій Кремля, ЗСУ треба провести успішний контрнаступ на півдні.

А для цього нам треба більше західної зброї, зокрема від США. Чи можливий реальний успішний контрнаступ ЗСУ на південному напрямку, щоб відбити Херсон та випередити окупантів, які поспішають із проведенням фейкових референдумів по приєднанню захоплених від 24 лютого українських територій до Росії?

В інтерв’ю ТСН.ua військовий експерт Олег Жданов підкреслив, що контрнаступ на херсонському напрямку вже відбувається. Просто, за його словами, ми розмірковуємо шаблонами Другої світової війни. Тому контрнаступ фактично триває, але в новому вимірі. Ми контролюємо всі логістичні шляхи забезпечення цього угруповання військ на правому березі річки Дніпро, поступово знекровлюємо це угруповання, і наносимо йому вогневе ураження.

А також наносимо йому контратаки на окремих ділянках не в лоб, як зазвичай, а за рахунок маневрових дій, намагаючись створювати засідки, несподівані удари дрібними групами військовослужбовців тощо.

“Це війна нового покоління. Росія не вміє так воювати, вона не розуміє такої війни. Думаю ще трохи треба докласти зусиль в контексті вогневого ураження, і вони будуть або відступати до річки Дніпро, або на окремих ділянках ми можемо навіть примусити їх здатися в полон. А так фактично йде планомірне придушення цього угруповання військ. Це можна порівняти з контрнаступом, який би відбувався, якби ми припустимо воювали війною третього покоління, як Росія, то мали б зібрати в три рази більше військ і піти в наступ. Тоді це в нашому розумінні був би контрнаступ. Ні. У нас сьогодні зовсім інша війна, і ми дійсно почали контрнаступальні дії, які можуть принести позитивний результат у плані знищення або вичавлювання угруповання російських військ із правого берега річки Дніпро”, – пояснює Олег Жданов.

Проте проблема залишається: США постачають нам зброю, принаймні поки що, для ефективної оборони, але не для успішного контрнаступу. Чи можемо ми своїми наявними зараз силами, умовно наявними HIMARS, таки провести ефективну контрнаступальну операцію? На думку Олега Жданова це абсолютно реально. Причому, за словами експерта, для цього не треба бігти в лобову в атаку.

“Це можна зробити найменшими зусиллями з найменшими втратами. І ми це намагаємося робити. Це те, про що казав президент, що ми ведемо успішний контрнаступ. Але я б сказав, що ми ведемо наступальні дії, які можуть призвести або до знищення, або вичавлювання цього російського угруповання. Це буде рівнозначно по суті, але зовсім іншим способом”, – каже експерт.

Що ж до самих США, чому вони тестують Росію, не даючи наприклад Україні ракети ATACAMS дальністю ураження 300 км? Бояться, що Путін може застосувати тактичну ядерну або хімічну зброю? Чи можливо вони так запрошують Путіна до столу переговорів? Військовий експерт Олег Жданов вважає, що, навпаки, США не хочуть розмовляти з Путіним і роблять із нього ізгоя, чекаючи палацового перевороту в Росії. Їм треба зберегти Росію в тих кордонах, в яких вона існує сьогодні, але з іншим керівником, з іншою політичною елітою.