Віцеканцлер, міністр у справах економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Хабек в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung заявив, що будівництво “Північного потоку-2” було геополітичною помилкою.

За словами Хабека, газопровід не відповідає правилу анбандлінгу (видобувачі ресурсів не можуть транспортувати сировину), адже ці два процеси мають здійснюватися різними організаціями.

Він заявив, що “Північний потік-2” є геополітичною помилкою ФРН.

“Всі держави, крім Австрії та Німеччини, завжди були проти. Тепер же трубопровід побудований. Не ясно, чи зможе він розпочати роботу. Щодо цього питання потрібно приймати рішення відповідно до європейського та національного законодавства”, – сказав політик.

Також він зазначив, що трубопровід точно не буде запущений у разі вторгнення РФ до України.

Своєю чергою міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю американському телеканалу CNBC висловився про те, що газогін Nord Stream 2 є політичним проєктом, який вигідний Росії, але суперечить базовому принципу енергетики ЄС – диверсифікації.

“Nord Stream 2 не має жодного комерційного чи морального виправдання. Це політичний проєкт, який вигідний Росії, але суперечить базовому принципу енергетики ЄС – диверсифікації”, – заявив міністр.

Росія вже використовує газ як зброю, і європейці мають змогу в цьому переконатися, сплачуючи за нього значно вищу ціну, нагадав Глава МЗС. Він зазначив, що Путін від самого початку цієї штучної енергетичної кризи шантажував Євросоюз, натякаючи, що саме сертифікація Nord Stream 2 дозволить повернути ціни на газ до попереднього рівня.

Водночас Кулеба стверджує, що його перша телефонна розмова з новою очільницею МЗС ФРН Анналеною Бербок справила обнадійливе враження.

“Ми з німецькою колегою погодилися, що до цього проєкту мають бути застосовані як літера, так і дух Третього енергопакета ЄС”, – резюмував міністр.

Водночас  Володимир Зеленський зізнався, що хоче використати ситуацію з російським газогоном  “Північний потік-2”, щоб  провести перемовини з очільником Росії Володимиром Путіним.

“Ми сьогодні говорили з канцлером Німеччини Олафом Шольцем про”Північний потік-2″. Я вважаю, що це питання безпеки, я навіть не кажу про енергетичну безпеку. Це в принципі серйозний інструмент для розмови з РФ”, — сказав  президент України.

Він заявив, що “Північний потік-2” – справедливий інструмент, що перебуває у віданні керівників країн Європи.

 “Я б завдяки такому інструменту міг би організувати зустріч з президентом Росії, де якісь зрушення у виконанні “Мінська” або інші кроки для закінчення конфлікту могли б бути вирішені. Але це його право. Я не впевнений, що він мене почує”, — підсумував  глава нашої держави.