Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що в Україні триває війна на виснаження. За його словами, світ без кремлівського диктатора Володимира Путіна був би кращим.

Пісторіус 7 лютого прибув до Києва. Він вручив очільнику Міноборони України Олексію Резнікову “перший” Leopard 2.

Пісторіус зазначив, що війна в Україні спричинила величезну кількість жертв.

«Україна заслуговує, щоб нею захоплювалися, а також на нашу повну і непохитну підтримку», – наголосив міністр оборони Німеччини.

Він додав, що перемога України з поверненням тимчасово окупованих Криму та Донбасу – це складне питання.

“Україна бореться неймовірно хоробро. Там чудові солдати. Найважливіше, що ми продовжуємо підтримувати Україну в міру наших можливостей”, – зауважив Пісторіус.

Водночас він впевнений, що наша держава повинна перемогти.

За словами міністра, центральне питання полягає в тому, як дійти до того, щоб мирні переговори стали можливими. Для цього важливо, щоб обидві сторони були готові сісти за стіл переговорів. Важко передбачити, коли це станеться.

Пісторіус зазначив, що його не дуже лякають погрози на російському телебаченні ядерними ударами по німецьких об’єктах.

“Одне – це те, що відбувається всередині, а інше – те, що відбувається в пропаганді”, – заявив очільник німецького оборонного відомства.

Він додав, що зрештою, ніхто не знає, що зробить Путін, проте це не повинно зупиняти союзників підтримувати Україну.

«Без вагань і без компромісів світ без Путіна був би кращим», – підсумував Пісторіус.

Додамо, Німеччина надасть Україні танки Leopard 1 та Leopard 2. Однак, крім того, до кінця місяця до нашої України прибудуть ракети для ППО та зенітні самохідні установки Gepard.

Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час візиту до України. Однак це ще не все, що обіцяє надати Берлін.

Борис Пісторіус наголосив, що Німеччина та союзники продовжуватимуть підтримувати Україну в її боротьбі з Росією. Для цього до кінця лютого наша держава отримає додаткові керовані ракети для систем ППО. Їхню кількість Пісторіус не уточнив.

Також Німеччина надасть 5 зенітних САУ Gepard і 5 інженерних танків Badger, які призначені для укладання мостів. САУ також прибудуть наприкінці лютого, а інженерні танки – у березні.

Водночас міністр оборони Німеччини виключив можливість постачання Україні бойових літаків.

Під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським Борис Пісторіус пообіцяв, що до кінця року Україна отримає 80 танків Leopard 1 зі 178, ліцензії на надання яких видав Берлін. До літа наша держава отримає від 20 до 25 одиниць техніки. Водночас Німеччина сподівається надати до першого або другого кварталу 2024 року понад 100 танків цього типу.

Також Берлін хоче надати близько 60 танків Leopard 2, однак поки терміни їх отримання Берлін не озвучує. Поки що Німеччина пакетом допомоги 25 січня виділила нам 14 танків Leopard 2A6 і вони мають надійти цієї весни, приблизно до кінця березня.

Тут варто відзначити, що після рішення Німеччини щодо Leopard 2, партнери оголосили про свою готовність також надати цю техніку. 4 лютого Канада відправила перший танк літаком до України. Позаяк повітряний простір нашої країни закритий, то авіація не може його доставити прямо до України. 6 лютого танк прибув до Польщі. Оттава планує надати ще 3 танки.

Зауважимо, що до “танкової коаліції” вже долучилися щонайменше 12 держав. Україна отримає Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams.