Через штормову погоду Росія зменшила кількість своїх кораблів у морі. Таким чином окупантам стало важче проводити повітряну розвідку.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини” повідомила керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Гуменюк зазначила, що користуючись такою природною паузою ЗСУ відпрацьовують бойові завдання. Також вона наголосила, що, на жаль, ворог продовжує обстрілювати деокуповані правобережні населені пункти.

«Наша контрбатарейна боротьба досить потужна. Нам вдалося знищити ті малі плавзасоби, які ворог підготував ДРГ. Їх було 7 штук. Нам вдалося пошкодити установки типу “Град”. Ними з Олешок обстрілювався Херсон», – розповіла Гуменюк.

Додамо, на півдні України після виходу російських військ із західного берега Дніпра у листопаді 2022 року продовжуються бойові зіткнення та розвідка на складній мережі островів та водних шляхів, що утворюють дельту річки.

Про це йдеться у зведенні Міноборони Британії. Там наголошують, що російські сили використовували невеликі човни, щоб зберегти свою присутність на ключових островах.

Також вони запевняють, що Україна кілька разів успішно застосовувала далекобійну артилерію для нейтралізації російських аванпостів.

За даними британської розвідки, обидві сторони також розмістили невеликі групи на Кінбурнській косі, яка панує над Дніпровською затокою.

“Обидві сторони, ймовірно, прагнуть зберегти свою присутність у цих районах, щоб контролювати морський доступ до стратегічно важливої річки і попереджати про будь-які спроби противника розпочати великий наступ через річку. Вкрай малоймовірно, що Росія спробує форсувати Дніпро штурмом: швидше за все, це буде надзвичайно складно та дорого”, – підкреслили у зведенні.

Варто зазначити, що росія активно готується до нового наступу та створення умов для тривалих операцій в Україні. Це може відбутися вже у найближчі місяці.

Так, російське керівництво знову планує рішучий наступ на основі помилкових припущень щодо своїх військових можливостей і не має достатньої бойової потужності. Про це заявили в американському Інституті вивчення війни.

Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу 7 лютого провів пресконференцію щодо стану війни, ймовірно, намагаючись представити міноборони як ефективний і задіяний апарат керівництва, оскільки російські військові готуються до нового великого наступу в Україні.

Аналітики вважають, що Шойгу провів цю пресконференцію, щоб створити маску формальності та легітимності для російського міноборони, оскільки воно продовжує зусилля з реформування російської армії, підготовки до нового наступу та створення умов для тривалих операцій в Україні.

«Російське військове командування, можливо, поспішає розпочати широкомасштабну наступальну операцію з захоплення Донецької області в нереалістичні терміни та ймовірно без достатньої бойової потужності», – зазначили в ISW.

Напередодні Міноборони Великої Британії оцінило, що Росія намагалася розпочати велику наступальну операцію, щоб досягти адміністративних кордонів Донецької області з початку січня 2023 року, але змогла захопити лише кілька сотень метрів території за тиждень. Це пов’язано з нестачею боєприпасів у Росії та браком маневрових підрозділів, необхідних для успішного та швидкого наступу.

Також нещодавно в ISW вже заявляли, що керівництво країни-терористки, можливо, знову планує рішучий наступ на основі помилкових припущень щодо російських військових можливостей і, ймовірно, не має достатньої бойової потужності, необхідної для підтримки більш ніж однієї великої наступальної операції.