Поки Збройні Сили України накопичували сили і засоби для контрнаступу, ворог побудував ешелоновану лінію оборони і часто не одну, щільно мінуючи поля, заявив прес-офіцер 128-ї окремої бригади Сил ТРО (м. Дніпро) Олександр Курбатов в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Український військовослужбовець зазначив, що мінні поля такої густини, яку складно собі навіть уявити. Саме цей фактор найбільше гальмує рух наших військ уперед, а на процес розмінування йде багато часу, тому що найчастіше доводиться все це робити вручну, а не за допомогою техніки.

Олександр Курбатов детально розповів про те, чому наш наступ поки що ніяк не можна прискорити:

“Вони мінували все цілих 8 місяців. У них була фора 8 місяців, тому що у нас не було ресурсів, зброї, щоби продовжити минулорічний успіх. Весь цей час вони готувалися. Вони мінували навіть під обстрілами. Там, де ми їх видавили, на тій ділянці. , Вони щільно мінували 8 місяців, застосовуючи міни різного виробництва – від мін 50-х років до надсучасних мін”.

Олександр Курбатов навів приклади того, за яких умов доводиться звільняти тимчасово окуповані території нашим бійцям:

“Вони ці мінні поля робили настільки щільними, що наші сапери розбирали ділянку 50 на 50 метрів та з неї взяли 250 хв, думали, що це буде максимум. Але максимум у них вийшов далі: на ділянці 20 на 20 метрів це було суцільне мінне поле “.

Також досвідчений військовослужбовець пояснив, чому для створення мінних полів ворог часто застосовує різні боєприпаси:

“До речі, вони дуже часто застосовують змішані мінні поля, де разом укладено і протитанкові, і протипіхотні міни, щоб саперам було складніше розбирати поля”.

Також Олександр Курбатов каже, що велику роль в наступі грають і географічні дані. Наприклад, в степах складно заховати військову техніку, переміщення угруповань. Отже, чекати на приємні сюрпризи не слід. Тим паче у росіян є багато “Орланів”, які літають високо і все відстежують.

“В районі цього населеного пункту нібито була прорвана лінія оборони, і саме там тривають бойові дії. Чим він важливий? Для розуміння цього потрібно знати місцевість.

Зазвичай намагаються взяти асфальтовану місцевість – на ній дуже добре видно мінування. Поля легко замінувати: пройшов дощ – і там нічого не видно. Можливо, це ключова висота. Вона дозволяє контролювати все, що відбувається навкруги. А бінго – це захоплення і транспортної розв’язки, і ключової висоти” – каже Курбатов.

Таким чином вирішується проблема логістики.

    “Таких сіл у нас багато, і фактично кожний клапоть землі – це дуже-дуже важливо. Інколи навіть дивимось на мапу – і нічого нібито не відбувається нема, а чому ж там так спекотно? Саме з цієї причини: або це ключова висота, або можливість кудись пройти. І тому в деяких невеличких населених пунктах або на околицях бої такі, що.. Інші райцентри будем звільняти – такого не буде.

Від росіян часто можна почути думку про те, що ми маємо перевагу в контрбатарейній боротьбі. Немає одного інструменту, який вирішує купу завдань. Це комплексна боротьба. Але Олександр переконаний – в них немає дефіциту ні гармат, ні боєприпасів. І тут війна вже постає як мистецтво.

Нашим бійцям доводиться – так життя змушує – оперувати значно меншою кількістю снарядів. І там, де вони витрачають 6 снарядів для того, щоб кудись влучити, де вони вважають за потрібне, там у нас витрачають два-три. Але не можна казати, що у нас є якась перевага”.

А ще окупанти постійно підтягують резерви і не жаліють нікого. Проте Курбатов наголошує на тому, що ЗСУ беруть верх на окупантами виключно завдяки майстерності особового складу.