Польща  готова зробити додаткові поставки військової допомоги в Україну. Про це під час пресконференції в рамках Мюнхенської безпекової конференції в суботу заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький, передає Укрінформ.

Ми готові здійснити поставки в Україну додаткового оборонного озброєння для захисту території, міст, людей від російської агресії,- зазначив Моравецький.

Глава польського уряду зазначив , що розмовляв про це кілька днів тому у Брюсселі. На його переконання, ця допомога має бути якомога ефективнішою, оскільки західні партнери ще декілька тижнів тому вели себе не до кінця одностайно. Моравецький додав, що поділяє точку зору Президента України Володимира Зеленського про те, що пакет санкцій треба представити заздалегідь, аби Кремль усвідомлював ризики, пов’язані з подальшими агресивними діями.

Я поділяю цю логіку, у такому ж стилі звучав мій виступ під час засідання Європейської ради кілька днів тому,- наголосив Моравецький.

Він пояснив, що деякі західні партнери побоюються, що у разі застосування такої стратегії окремі країни ЄС могли б відмовитися від солідарного фронту в питанні накладення санкцій проти РФ.

Зараз чітко видно, що це не лише економічна атака на Україну, фінансова та енергетична петля, що стискає горло Україні, а це також і загроза військового наступу, що ще донедавна здавалося чимось неймовірним, – наголосив Моравецький.

Польський прем’єр підкреслив, що Варшава намагається зробити усе можливе, щоб пакет санкцій проти Росії був максимально болючим, і Польщі багато чого в цьому питанні вдалося досягти.

Відповідаючи на питання, чи йому не здається, що зараз відбувається Мюнхен 1938 року, а свою негативну роль в цьому контексті відіграє Німеччина, Моравецький відповів, що нинішня ситуація “викликає певні асоціації з Мюнхеном”. Однак він висловив сподівання, що цього разу не дійде до політики замирення агресора, а буде тверда відповідь, яку, очевидно, відчують на собі і країни Заходу.