Російські окупанти не полишають спроб захопити нові території України. ЗСУ дають відсіч росіянам на усій лінії фронту, зокрема й на Сході України.

Війська Росії намагаються “продавити” українську оборону на Лиманському та Бахмутському напрямках, але зазнають великих втрат.

Про це Сухопутні війська ЗСУ повідомляють у Facebook.

Зазначається, що командувач Східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський під час робочої поїздки у підрозділи, які тримають оборону на найважчих напрямках, поспілкувався з командирами підрозділів, ознайомився із оперативною ситуацією, особливостями дій ворожих військ на певних напрямках та надав рекомендації для покращення оперативної ситуації, щоб завдати ворогу якомога більших втрат.

“На підступах до Бахмута наші військові проявляють неабияку витримку та професіоналізм, що сковує дії противника і приносить велетенські втрати для російських окупантів у людській силі. Завдяки професійним діям наших захисників російські загарбники не можуть прорвати оборону фортеці Бахмут. Українські захисники демонструють абсолютну відданість та відвагу задля захисту українських громадян”, – йдеться у повідомленні.

Сирський також нагородив захисників за мужність, хоробрість та кмітливість проявленні під час запеклих боїв з російським агресором на сході.

Ворог активізував свої зусилля на Донеччині. Найактивніше окупанти проявляють себе на Бахмутському напрямку. Там постійно тривають обстріли та важкі бої. Про це 24 Каналу розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Протягом минулої доби на Бахмутському напрямку відбулося 143 обстріли та 46 бойових зіткнень.

“Тільки у районі Бахмута було 42 обстріли та 16 бойових зіткнень”, – наголосив речник Східного угруповання військ ЗСУ.

За його словами, у плані вогневого ураження найважчим є Лиманський напрямок. Там за минулу добу відбулося 272 обстріли та 11 бойових зіткнень.

“На Лиманському напрямку ворог за добу втратив 70 людей вбитими. 129 окупантів отримали поранення”, – повідомив Череватий.

Як зазначив речник Східного угруповання військ ЗСУ, саме на цих 2 напрямках на сьогодні російські окупанти сконцентрували свої основні зусилля.

З дій росіян видно, що ключовим напрямком для них зараз є Бахмутський. Також вони намагаються контрнаступати біля деяких населених пунктів Лиманського напрямку,
– сказав Череватий.

Він наголосив, що ніяких успіхів окупанти не мають і навряд чи зможуть чогось досягнути у майбутньому. Адже, за його словами, росіяни поки що не дивували новаціями у плані військового мистецтва, стратегії або тактики.

До березня росіяни не зможуть повністю захопити Донецьку та Луганську області. Про це заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ військовий та громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

За його словами, противник має проблеми з бронетехнікою. Війська розподіляються по всій лінії зіткнення.

“Вони намагаються повторити ту тактику, яка була застосована у Соледарі, тобто штурмовими групами валом намагатимуться витіснити наші війська з тих позицій, на яких вони стоять. Точкові успіхи у них можливі, але насправді наші були готові до зміни тактики супротивника. Тому зараз головне не панікувати, дуже чітко відпрацьовувати те, що поставлено командуванням. І я думаю, що у противника нічого не вийде”, — каже Ягун.

Водночас росіяни втрачають до батальйону особового складу щодня, уточнив експерт.

“Це лише безповоротні втрати, а є ще поранені, ще важко поранені, є ще ті, які захворіли. Тобто це все можна помножити на три. І це щодня треба закривати по всій лінії фронту”, — додав гість ефіру.