Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що українська делегація в Мінській ТКГ планує обговорити можливе виведення з неї Вітольда Фокіна через його антиукраїнські ініціативи щодо Донбасу.

В ефірі “Еспресо TV” він зазначив, що не має жодного стосунку до призначення Фокіна заступником голови делегації у ТКГ. Їх двох запросили в Офіс президента, де запропонували відповідні посади.

За словами Кравчука, зараз вони планують обговорити цю ситуацію всім складом і вирішити, чи виводити Фокіна.

“Сподіваюся, що це відбудеться найближчим часом. Тут не може бути іншого рішення. Адже те, що Фокін публічно заявляє про Донбас, – це абсолютно російський наратив, який становить небезпеку для всієї країни”, – зауважив Кравчук.

Цікаво, як би на такі слова Кравчука, відреагував Кучма, який ще донедавно очолював ТКГ.

До слова, сам Кучма теж встиг відзначитися несподіваною заявою.

За його словами, в 2003 році йому вдалося відстрочити війну з Росією на 10 років. При цьому він вже тоді зрозумів, що напад північного сусіда неминучий.

В інтерв’ю виданню Ліга Кучма сказав, що спочатку в 2003 році було не зрозуміло, що саме затіяла Росія на острові Тузла, почавши будувати дамбу. Але розуміння прийшло дуже скоро – йшлося про “промацування України на слабкість, на глибину можливого відступу”

“… Зрозуміли задовго до того, як глава путінської адміністрації Волошин пообіцяв скинути на Тузлу бомбу, а газетні заголовки почали кричати, що” до війни з Росією залишилося менше кілометра “, – зазначив екс-президент України.

Однак повернемося до нашої теми.

“У Верховну Раду надійшов лист Фокіна щодо проведення виборів на окупованому Донбасі… В доповнення до звернення Кравчука…

Ці “хлопці” не розуміють, що граються із вогнем, й що статті 110, 111 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; державна зрада) передбачають відповідальність відповідно до 10 і 15 років позбавлення волі.

Є розуміння щодо відносності “років”, але для чого у розквіті поважного періоду життя обливати себе й країну брудом із калабані агресора?!”, – пише у телеграм каналі Василь Вовк.

Що цікаво, поки що заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Вітольд Фокін потрапив до бази даних сайту “Миротворець”.

На сайті його звинуватили в участі у спробах легалізувати терористичні формування та запереченні російської агресії.

“Свідома участь в антиукраїнських пропагандистських заходах, спрямованих на дестабілізацію суспільно політичного життя в Україні; заперечення російської агресії; маніпуляція суспільно значущою інформацією; участь у спробах легалізації російсько-терористичних формувань на окупованій частині Донецької та Луганської областей”, – йдеться в повідомленні “Миротворця” .