За весь час повномасштабного вторгнення Чорноморський флот просто розгромлюють на очах. За даними Генштабу, РФ втратила вже 23 корабля й катера. У грудні 2023 року в результаті дій українських сил в окупованому Севастополі сталася подія надзвичайної важливості: російський корвет класу «Тарантул» був затоплений.

Згідно з висновками Інституту вивчення війни (ISW), українські партизани та супутникові знімки підтвердили, що українські удари в окупованому Криму наприкінці грудня 2023 року спричинили потоплення російського корвета класу «Тарантул» неподалік від Севастополя.

Незважаючи на це, окупаційні чиновники з Росії та Криму намагалися відкинути ці факти, стверджуючи, що російські війська вдало відбили удари українських повітряних і морських безпілотників по Севастополю 28 і 30 грудня 2023 року.

Українські партизани виявили затонулий корвет класу «Тарантул» у Графській бухті Севастополя. Супутникові знімки з координатами, надані партизанами, підтверджують, що корвет затонув між 28 і 31 грудня 2023 року.

Як уточнили партизани з Атеш, затоплений корвет був захоплений окупантами під час захоплення Криму РФ. Він активно використовувався ними в бойових цілях.

Додамо, окупанти прагнуть розосередити свій корабельний склад через успіхи України зі знищення російського морського потенціалу. Таким чином російські окупанти будують в Абхазії новий пункт базування свого флоту.

Про це розповів командувач Військово-морських сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа в інтервʼю одному з українських ЗМІ.

«Це не зовсім база, а пункт базування, скоріше всього, для розосередження корабельного складу. Тому що не можна тримати весь флот на одній базі. Тим більше Новоросійськ не дуже приємний порт для базування через погодні умови, особливо взимку. Севастополь – дуже закрита бухта. Вона дуже географічно вдала для стоянки кораблів. Вона захищена від усіх вітрів, крім західного. Дуже символічно, до речі», — розповів Неїжпапа.

За його словами, в Новоросійську є дуже неприємні вітри, називаються бора. Цей сильний вітер приходить з кавказьких гір і робить стоянку кораблів у цьому порту дуже небезпечною.

«Крім того в Новоросійську самі по собі небезпечні заходи в порт, і тому за певної погоди командиру корабля треба мати неабиякі здібності, просто щоб забезпечити навігаційну безпеку. Я не кажу про плавання чи там бойове застосування, у цьому порту незручно просто стояти кораблям. Тому, звісно, це проблема для Росії, яку вони зараз хочуть якось вирішити»,- пояснив Неїжпапа.

Він додав, що російський флот не буде у безпеці в Абхазії. Як наголосив віцеадмірал, для українських військових будь-який корабель, який несе Андріївський прапор Військово-морського флоту Росії, є законною ціллю у будь-якому місці світового океану.

Крім цього, раніше очільник СБУ Василь Малюк наголосив, що Чорноморського флоту РФ в Криму «не повинно бути взагалі». За його словами, морські дрони СБУ загнали російські кораблі у порти базування та відновили роботу зернового коридору, і тепер на окупантів чекають дуже неприємні сюрпризи.

«Ми прагнемо вибити всі ракетоносії з української акваторії Чорного моря. А тоді звернемо увагу і на підводні човни», — сказав Малюк.

Він нагадав, що президент Зеленський поставив задачу: зробити так, щоб Україна домінувала в Чорному морі. Тому для СБУ цей напрям – один із пріоритетних.

Окрім того, він додав, що СБУ використовує для атак два типи дронів власного виробництва: «Sea Baby» та «Мамай».