Незважаючи на те, що 54,2% відсотка громадян країни вважають, що окуповані території Донецької та Луганської областей повинні повернутися до складу України на тих же умовах, що були раніше, в Офісі президента зараз розглядають «запасний варіант» врегулювання на Донбасі, який передбачає повну ізоляцію ОРДЛО.

Про це розповів колишній начальник Головного слідчого управління СБУ генерал Василь Вовк, посилаючись на джерела, “близькі до Мінської групи», пише видання «Обозреватель».

«Керівництво держави і президент, виходячи з того, що я чую, а я системно відстежую його мову, вже бачить, що треба переходити до варіанту № 2, який, за великим рахунком, є першим варіантом. Це межа, повна зупинка вогню і «хлопці, до побачення», – розповів Вовк.

За словами генерала, українська сторона не вірить в можливість провести восени на Донбасі місцеві вибори.

Також Василь Вовк нагадав скандальну заяву колишнього помічника президента РФ Владислава Суркова про Україну.

«Ми почули Суркова. Він і пішов і не пішов у відставку. У Москві ніхто не йде у відставку, і колишніх КДБістів не буває. Він каже, що Україна – не та держава, куди потрібно повертати Донбас. Вони не будуть вони нам повертати Донбас, вони Україну хочуть повернути Донбасу – ось їхня мета », – пояснив він.

За його словами, в ситуації, що склалася українська сторона стурбована в першу чергу тим, щоб зупинити загибель людей.

«У мене є підстави говорити, що у керівництва держави є запасний варіант, що робити. Може він не запасний, а основний. У нас на кордоні з Кримом гинуть люди? Давайте зробимо, щоб й там не гинули. Ясно, що Донбас не віддасть нам Росія. Давайте таку ж адмінгранкордон, і нехай там живуть поки що », – заявив Вовк.

Нагадаємо, генерал Ігор Романенко також згадував як «план Б» по Донбасу будівництво стіни навколо окупованих територій.

«Треба завжди бути готовими до того, що Кремль першим порушить ці домовленості, а потім ще й звинуватить в цьому Україну. Нам потрібно ще раз пройтися по Мінським угодам і їх реалізовувати, і домагатися виконання їх від Росії. Або перейти до “плану Б”. А це в тому числі і будівництво стіни навколо Донбасу », – пояснив Романенко.