Російські окупанти активізували будівництво оборонних укріплень на всій території тимчасово окупованого Криму та навіть біля Херсонщини. Володимир Путін розуміє, що уже скоро українська армія отримає необхідну допомогу і піде у наступ звільняти окуповані території, тому це останні конвульсії перед тим, як південь та півострів буде здано у руки ЗСУ.

Експерти зауважують, що будь-яка армія завжди готується до найгіршого сценарію, і саме тому російські штаби активно працюють над різними варіантами розвитку війни.

Окупанти не відкидають можливості форсування Дніпра і розробляють відповідні сценарії, утримуючи близько трьох дивізій, що становить понад 60 тисяч окупантів, вздовж лівого берега ріки.

Полковник ЗСУ в запасі, Роман Світан, наголошує, що для ворога найважливіше уникнути прибуття української авіації та засобів дальнього ураження, що дозволить йому форсувати Дніпро та забезпечить можливість руху в напрямку Криму. У разі приходу допомоги, зокрема далекобійних ракет ATACMS та F-16, ця зброя у достатній кількості дозволить Україні контролювати Південний напрямок, зокрема, від Кринок до Армянська і виходу на Скадовськ.

Для забезпечення успішного операційного протистояння необхідна також морська компонента. За словами Романа Світана, Велика Британія передасть Україні десяток катерів, здатних пройти 50 кілометрів у разі необхідності. Отже, росіяни вже прийняли рішення укріплювати Кримський півострів, перекидаючи туди додаткові військові частини для його оборони.

Російські окупанти, з свого боку, продемонстрували занепокоєння через можливість нових ударів ЗСУ по Кримському мосту, тому вони з усієї сили охороняють цю споруду, яка залишається єдиним засобом для залишення півострова. Водночас, міст залишається майже невикористаним для військових цілей і має символічне значення.