Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який заявив про намір прилетіти на батьківщину в день виборів, буде відразу ж заарештований в разі прибуття в Тбілісі. Про це сказав прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі, передає Грузія online.

Увечері 27 вересня Саакашвілі опублікував відеозвернення, в якому заявив, що купив квиток на рейс Київ – Тбілісі на 2 жовтня.

Саме цього дня у Грузії відбуватимуться муніципальні вибори.

Свій намір летіти до Грузії він пояснив місцевими виборами, на яких вирішиться доля країни – він не може “спостерігати за процесом з боку”. Також він закликав громадян Грузії після закриття дільниць для голосування вийти на центральні площі своїх міст, щоб “разом захистити завойовану перемогу”.

“Вирішується доля Грузії, питання бути чи не бути. Я не буду спостерігати за процесом з боку. Взяв квиток на вечір 2 жовтня, щоб бути з вами в Тбілісі і захистити разом з вами ваше волевиявлення, взяти участь у порятунку Грузії”, – заявив Саакашвілі.

Прем’єр-міністр Іраклій Гарібашвілі відреагував на цей намір екс-президента, заявивши, що як тільки нога Саакашвілі ступить на грузинську землю – в ту ж хвилину його заарештують і доставлять до в’язниці.

“Припустимо, він прилетів увечері, що має статися? Ніхто на світі не зможе перешкодити виконанню закону. Ті, хто спробують – потраплять до в’язниці. Ми гарантуємо це іменем закону і держави. Друге, що я хочу сказати, це те, що Саакашвілі засуджений , він заслуговує в’язниці, він зробив непоправні помилки і завдав великої шкоди нашій країні “, – сказав Гарібашвілі.

У відео, яке політик оприлюднив на своїй сторінці, Саакашвілі звернувся до народу Грузії рідною мовою.

Я вже взяв квиток, як я і говорив раніше, на вечір 2 жовтня, щоб бути разом з вами у Тбілісі. І разом з вами захищати ваше волевиявлення. Разом з вами взяти участь у порятунку Грузії,– сказав Саакашвілі.

І додав, що не має “особистих амбіцій” чи “бажання отримати будь-яку посаду”.