Служба безпеки України затримала народного депутата Нестора Шуфрича у нього вдома у селі Козин Київської області. Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов.

Зазначається, що сьогодні відбувається понад 50 обшуків по справі Шуфрича.

«За висновками слідства, Шуфрич за завданням Сівковича виступав на телеканалах України та Росії з метою розповсюдження російської пропаганди та просування антиукраїнської політики», – йдеться в повідомленні. Шуфричу інкримінують держзраду. 

Більше того, Шуфрич досі є народним депутатом, який отримує кошти платників податків та є головою комітету Верховної Ради.

До прикладу, у 2018 році Шуфрич заявив, що в Україні йде громадянська війна та жодної військової агресії проти України з боку Росії немає. «Це війна між українцями, це конфлікт між українцями. Ми весь час чуємо про присутність російських військових. Ми чотири роки воюємо: де полонені російські солдати? Де загиблі російські солдати? Регулярних російських військ на Донбасі немає», – сказав політик.

У 2019 році Нестор Шуфрич обраний народним депутатом від партії «Опозиційна платформа – За життя».

У 2020 році він став одним з ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції кількох положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування та саме електронне декларування. Через рішення КСУ всі справи щодо недостовірного декларування мали закрити.