Президент Володимир Зеленський у 30-річчя Збройних сил України на святкових урочистостях 6 грудня у Харкові розповів про допомогу для нашого війська від партнерів держави. Акцент очільник держави поставив на співпрацю з Туреччиною та Великою Британією.

Президент заявив, що Київ підписав угоду з Лондоном на суму понад 60 мільярдів гривень.

Ця угода передбачає: будівництво ракетних катерів, будівництво військово-морських баз, постачання протимінних кораблів, оснащення протикорабельними ракетними комплексами.

Спільно з Туреччиною ми будуємо корвет класу “Ада”. Сьогодні в Одесі Військово-морським силам ЗСУ передадуть 2 патрульних катери типу “Айленд” – “Фастів” та “Суми”, – розповів Зеленський.

Окрім цього, президент розповів про те, що у День Збройних сил України військові підрозділи отримали нове озброєння. Частина з них є вітчизняним та виготовленим на українських заводах.

Загалом нову техніку отримають підрозділи ЗСУ у Харкові та інших регіонах України. Це – понад 100 одиниць озброєння та військової техніки.

6 грудня у Харкові бойові бригади отримали: нові модернізовані танки Т64БМ “Булат” та десятки бронетранспортерів БТР-4 та десятки вітчизняних бронеавтомобілів “Козак 2М.1”.

За словами Зеленського, сьогодні в Одесі Військово-морським силам України буде передано два патрульні катери типу “Island” під українськими назвами “Фастів” і “Суми”. Також в Україні стартує будівництво власного заводу з виготовлення сучасних військових дронів.

Сьогодні на аеродромі “Озерний” у Житомирській області повітряні сили ЗС України отримають вертоліт МІ-8 та літаки ІЛ-39, СУ-27 та АН-26, – сказав Зеленський.