В Європі знову говорять про війну. Вдруге за цей рік Москва зібрала 100 тисяч війська та техніку на кордоні з Україною.

В адміністрації президента США Джо Байдена стверджують, що Російська Федерація може вдатися до тристороннього вторгнення в Україну. Водночас наразі немає доказів того, що Путін прийняв рішення атакувати країну.

Про це повідомляє Atlantic Council.

За словами одного з чиновників, Росія розташувала свої війська на північному сході, півдні й заході від України.

Занепокоєні цими подіями, американці відправили до Москви очільника ЦРУ Білла Бернса, щоб попередити про жорсткі наслідки такого кроку. Коли місія не принесла жодних очікуваних результатів, Вашингтон зробив ситуацію публічною.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив про це на зустрічі з головою МЗС України Дмитром Кулебою. Він дорікнув Росії за скупчення військ, попередив про можливий напад та заявив про повну підтримку України.

Як відомо, США почали консультуватися з союзниками в Європі і це їм вдалося – НАТО, Франція та Німеччина випустили аналогічні заяви про підтримку України у разі нової агресії.

Німеччина та Франція закликали Росію не ескалювати ситуацію з Україною та попередили про катастрофічні наслідки агресії.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ Німеччини Гайко Мааса і Франції Жан-Іва Ле Дріана на підтримку України, опублікованій на сайті німецького МЗС.
 
“На тлі поновлення занепокоєння щодо переміщення російських військ і техніки поблизу України ми закликаємо Росію виявити стриманість та надати прозору інформацію про свою військову діяльність. Будь-яка нова спроба підірвати територіальну цілісність України мала б жахливі наслідки”, – йдеться у заяві.