Наші захисники знищують російських окупантів щодня, водночас останнім часом військові набрали потужний темп зі знищення загарбників.

Так, всього за 5 – 6 лютого вони вибили з поля бою сукупно практично танковий батальйон ворога.

Про це на своєму ютуб-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, упродовж 5 та 6 лютого українські військові знищили аж 25 танків противника, що можна порівняти практично з танковим батальйоном. Це – своєрідний рекорд.

Як наголосив Жданов, також 5 та 6 лютого Сили оборони знищили аж 1900 російських загарбників. Якщо такі темпи ліквідації загарбників триватимуть і надалі, то боєздатність окупантів суттєво знизиться.

Якщо будемо витримувати темпи знищення окупантів в 1000 на день, то за пару місяців вийдемо на хороший результат в плані зниження боєздатності російського угруповання на території України, – зауважив Жданов.

Певні підтвердження таких великих втрат можна побачити у повідомлення від української розвідки. Там стверджують, що в російського командування в Луганській області виникла несподівана проблема – вони не мають куди дівати трупи окупантів.

Саме тому в окупованому Новопскові росіяни будують стаціонарний крематорій. Там спалюватимуть тіла російських загарбників.

Якби вони все це везли в Росію, то там були б повні вантажівки з тілами. А по Росії пішла б хвиля розсилок цих “бандеролей”. Ймовірно, командування росіян не може цього допустити. Бо це може спричинити соціальну напругу в суспільстві, – зазначив Жданов.

Додамо: водночас російська армія попри великі втрати продовжує спроби продавити оборону Збройних сил України у п’яти найгарячіших точках фронту. Про це в етері українського телеканалу сказав військовий оглядач, колишній речник Збройних сил України Владислав Селезньов.

“Ситуація там дуже складна. П’ять основних і п’ять фактично критичних областей на східному фасі російсько-українського фронту, де путінська армія попри величезні людські й технічні втрати продовжують спроби протиснути нашу оборону, — це напрямок на Куп’янськ, це Лиманський напрямок, це напрямок у районі Бахмута, це Авдіївка, Мар’їнка, Красногорівка, там традиційно йдуть бої, і це район Вугледара. Коли ми з вами часто чуємо повідомлення про те, що ось-ось Путін перейде в масштабний контрнаступ, я завжди ставлю собі запитання, а що відбувається зараз на фронтах”, — сказав Селезньов.

Він зазначив, що з 25 січня практично безперестанку тривають найпотужніші піхотно-артилерійські атаки в районі Вугледара, де армія РФ зосередила щонайменше 3 свої бригади й до 5 полків, намагаючись видавити українських військових на цій ділянці фронту.

“У них нічого не виходить. Вони зазнають величезних втрат, але, тим не менш, безперервні і багатогодинні атаки тривають. Місто-фортеця Бахмут, воно у всіх на слуху останні 5 місяців. Армія рф увірвалася на околиці міста, і тривають бої на півночі, на сході, на півдні цього населеного пункту. Але майбутнє, доля міста-фортеці Бахмут напряму залежить від того, чи вдасться українським Силам оборони втримати хоча б одну лінію постачання. Очевидно, що без стабільного зв’язку між Бахмутом і великою землею утримати цю ділянку буде вкрай складно”, — сказав Селезньов.

Що стосується ситуації в напрямку на Куп’янськ та на Кремінну, то там, за даними військового оглядача, російська окупаційна армія розмістила одну з найелітарніших своїх частин — 76 повітряно-десантну дивізію. Там ідуть дуже сильні бої.

“Ми бачимо досить серйозне збільшення російських втрат. Вчора було понад 1 000 загиблих російських солдатів, сьогодні — практично 1 000. Тобто Путін не звертає уваги абсолютно на величезні людські втрати, тому що бачить перед собою мету вийти до початку березня на адміністративний кордон у Донецькій і Луганській області, і до цієї мети прагне. Наскільки успішним буде його наступ? Я маю досить серйозні сумніви, тому що 42% території Донецької області все ще перебувають під контролем українських Сил оборони, а система рубежів оборонних позицій і, власне кажучи, подекуди й навіть рельєф місцевості всіляко сприяють тому, щоб українська армія не просто тримала оборону, а ще й накопичувала сили, засоби й ресурси для подальшого контрнаступу”, — сказав Селезньов.