Напруження, яке створюється на українсько-польському кордоні вигідне Росії, і воно може бути далі час від часу активоване.

Таку думку висловив колишній посол України в Республіці Польща (2014-2022) Андрій Дещиця.

Щодо торішніх протестів, дипломат зазначив, що це лише складова передвиборчих перегонів у Польщі, але вони вщухають. Багато хто також говорив, що, можливо, в цих протестах є російський слід.

«І це не виключено. Виглядає так, що це напруження, яке створюється на українсько-польському кордоні між Україною і Польщею, вигідне Росії, і воно може бути далі час від часу активоване. Я думаю, що потрібно якомога швидше вирішити ці проблеми і показати польським фермерам те, що ці проблеми можуть бути вирішені польським урядом у співпраці з українським урядом, бо тут є український інтерес, і у співпраці з Брюсселем, бо тут є єдина європейська сільськогосподарська політика», – зазначив дипломат.

За його словами, водночас російська та білоруська сільськогосподарська продукція заходить на польський ринок. І це під час війни, коли запроваджені санкції Євросоюзу проти Росії. Однак польські фермери не протестують проти цього.

Тому, вважає він, Україні потрібно подавати більше інформації про те, що насправді відбувається на сільськогосподарському ринку в Польщі, та хто в цьому винний.

«Польське фермерство не зовсім розуміє, що ціни на сільськогосподарську продукцію в Польщі спадають через те, що туди приходять не тільки українські господарські продукти, не тільки українське збіжжя», – зауважив він.