Верховна Рада призначила міністром оборони позаштатного радника Зеленського Андрія Загороднюка.

За кандидатуру Андрія Загороднюка, яку парламенту подав президент Зеленський, проголосували 314 нардепів. “Слуга народу” дала 248 голосів “за”, “Батьківщина” – 22, а також 21 від депгрупи “За майбутнє” та 23 від позафракційних.

Проти фактично одностайно проголосувала фракція “Європейська солідарність”, яка раніше оголосила про вихід в опозицію. “Голос” переважно “утримався”.

Представник “Батьківщини”, яка підтримала Загороднюка, Сергій Соболєв звернув увагу на законодавчі ініціативи його політсили.

“Ми внесли 8 невідкладних законопроектів, два з яких стосуються особливої відповідальності тим, хто розкрадав в армії саме в часи війни. Зверніть на них увагу”, закликав він.

Виступаючи перед нардепами Загороднюк анонсував зокрема плани “перетворювати армію на армію стандартів НАТО”.

“Від слів до діла перейти до реформування за стандартами НАТО. Бо наші спроможності… Як кажуть: маленька “червона армія” ніколи не переможе велику “червону армію”. Хоча ми дуже змінилися за останні роки, але багато робота ще попереду”

Проект постанови про призначення свого позаштатного радника Загороднюка на посаду очільника Міноборони президент вніс у Раду , 29 серпня.

Попереднім міністром оборони України був Степан Полторак. Він написав рапорт на звільнення з посади ще 20 травня, бо поважає конституційне право нового президента пропонувати парламенту власну кандидатуру на посаду глави оборонного відомства. Проте, Верховна Рада VIII скликання провалила голосування за його відставку.

Загороднюк, позаштатний радник президента Зеленського та член Наглядової Ради “Укроборонпрому”. Раніше Загороднюк був керівником проектного офісу реформ Міністерства оборони.

Щодо освіти, то Загороднюк навчався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, в Університеті Ворика й Оксфордському університеті. Має понад 16 років досвіду роботи на керівних посадах у гірничодобувній і виробничій галузях.

З початку російської агресії на Донбасі у 2014 році є активним громадським активістом, волонтер Збройних сил України. Зокрема, очолювана Загороднюком компанія поставляла українським бійцям на Схід буржуйки і машини швидкої допомоги, які робили з броньованих інкасаторських машин.