В штабі Порошенка намагатимуться нейтралізувати скандал з корупцією в "Укроборонпромі". Але немає такого способу, який би повністю перекрив цей скандал.

Про це 24 каналу розповів голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За словами політолога, однозначно, що є вплив на рейтинг Порошенка через скандал в "Укроборонпромі". Наскільки сильний – складно сказати. Водночас, як зауважує Фесенко, Юлія Тимошенко, згідно з лютневим соцопитуванням, наздогнала Порошенка та відновила паритет. Проти Тимошенко вже запущено контрісторію про фінансову піраміду фінансування "Батьківщини". Але напевно буде ще щось нове.

У Порошенка, з одного боку, нейтралізовуватимуть скандал. З іншого боку, Порошенко поїхав до Маріуполя, побував на передовій. Звільнив Гладковського. Але немає такого способу, який би повністю перекрив скандал. Він дуже сильний. Невідомо, чи що ще відкопають розслідувачі. Запустять, приміром, тему про зв'язок Порошенка з Медведчуком,– зауважує Фесенко.

На його думку, компромат, який приберігають проти Тимошенко, можуть запустити трохи раніше. Також запускатимуть компромати й проти Зеленського. Історія про фінансові зв'язки між "Приватом" Коломойського та Зеленським – тільки початок. Українські спецслужби люблять грати в прослушку. І вже є скандал з прослуховуванням офісу "Кварталу 95".

По суті, п'яти років не минуло, як наш Верховний головнокомандувач нарешті зрозумів, що країні потрібний відкритий і прозорий оборонний бюджет, в свою чергу зазначає політолог Артем Овдієнко.

Заявив це Петро Порошенко напередодні на засіданні РНБО, яке терміново скликав після скандалу із розкраданнями в "Укроборнпромі". Але найсмішніше у цій ситуації, що про неприпустимість засекречення оборонного бюджету Петру Олексійовичу говорили щонайменше чотири роки тому, коли ситуація на Донбасі вже стабілізувалася, коли стало зрозумілим, що Путін поки далі не піде, й у нас з'явився час на розбудову власного військово-промислового комплексу.

Цікаво тільки, чому Верховний головнокомандувач не захотів це наперед унеможливити, адже для цього навіть не довелося б винаходити якийсь особливий український велосипед – ні! Достатньо було повторити досвід наших союзників – США, де оборонний бюджет відкритий для вивчення усіма охочими. До речі, він у Штатах найбільший у світі й при цьому незасекречений. Й зроблено це саме для того, щоб з нього не крали.