Як розповідає військовий експерт Роман Світан, окупанти активно намагаються наступати на Куп’янському напрямку, однак їхні сили в 100 тисяч чоловік – це сили, розкидані по всьому лівому березі Сіверського Дінця. Окремо ж у районі самого Куп’янська залишено сили для виконання завдань кілька для виходу на населений пункт Куп’янськ-Вузловий.

«Куп’янськ-Вузловий – це таке серйозне розгалуження залізниці, тобто там кілька гірок, велика сортувальна станція, росіяни у цьому районі можуть провести наступальні дії, вони їх проводять уже щонайменше півроку.

Евакуацію тут починати треба було раніше ще кілька місяців тому, оскільки у росіян єдине місце для наступу – це Луганський фронт, вони скрізь спробували наступати у них не виходить, тому дійшли найочевиднішого висновку – провести режим наступу в районі Куп’янська, бо тут саме коротка відстань від Валуйок, російського військового хаба », – ділиться експерт в ефірі одного з телеканалів.

Він зауважив, зі 100 кілометрової відстані фронту на Луганщині лінія стиснулася до 10 кілометрів у районі Куп’янська. Евакуюватися вже пізно доступними раніше способами, потрібно було раніше виїжджати людям своїм громадянським ходом і з усім необхідним. Тепер, можливо, доведеться примусово виселяти народ в екстреному порядку у разі погіршення становища.

“Це буде набагато складніше і не зовсім просто, при евакуації такого роду  треба впоратися до осінніх дощів”, ​​- підсумував експерт.

Російські війська підтягли серйозні ресурси на Куп’янському напрямку, щоб відволікти українські сили контрнаступу на південному фронті. Ситуація там надзвичайно складна, проте контрольована.

Про це розповів військовий експерт Сергій Грабський.

За його словами, ситуація на цьому напрямі загострена, але, як кажуть наші офіційні коментатори зі Збройних сил України, контрольована.

“Ми знали, що противник буде зосереджувати там серйозні ресурси, готувалися до цього. І саме тому зараз наші хлопці там ведуть просто відчайдушну боротьбу наявними силами та засобами, намагаючись стримувати просування противника. Наголошую, для противника разом із досягненням досить обмежених тактичних цілей, зокрема виходу в район Куп’янська, є ще одна мета.  Вони хочуть змусити нас переводити значні резерви наших військ, які були підготовлені для атак на півдні, саме на цей напрямок, для того, щоб запобігти просуванню супротивника”, – каже Сергій Грабський в ефірі Radio NV .

За словами експерта, зараз ЗСУ діють певним комплектом військ для того, щоб зірвати ці плани противника й утримати оборону, і не допустити ситуацію, за якої ми змушені будемо перекидати додаткові сили на цей напрямок, що є для нас критично важливим на сьогодні.

“Тому бої там несуть дуже такий напружений характер, вони йдуть у дуже інтенсивній манері, і наші війська стримують просування противника. Хоча заради об’єктивності, ну маючи таку колосальну, просто надзвичайну перевагу противника над нашими силами та засобами, зокрема на Сватівському напрямку, наші намагаються просуватися вперед”, – каже Сергій Грабський.

Зазначимо, що російські мікроблогери та так звані воєнкори заявляють, про наступальні дії армії РФ вздовж лінії фронту в районі Куп’янська, а також нібито успіхи окупантів на цьому напрямку. Втім, в ISW наголошують, що не спостерігала візуального підтвердження російських заяв про наступ на північний схід від Куп’янська. 

Також російські мілблогери неодноразово заявляли про значне просування росіян на південний захід від Сватового, але аналітики Інституту також не знайшло візуального підтвердження цих тверджень, незважаючи на те, що цим заявам вже кілька тижнів.