Український Генштаб обрав ефективну тактику малих штурмових груп, щоб забезпечити просування військ та убезпечити особовий склад. 

Про це одному з українських ЗМІ розповів ізраїльський військовий експерт Григорій Тамар. 

За його словами, багато хто в Україні очікував на контрнаступ у стилі харківської операції минулого року. Проте, за нинішніх умов це неможливо. Тому український Генштаб ухвалив тактику малих штормових груп. 

Експерт також назвав три причини повільного контрнаступу ЗСУ. По-перше, він називає перевагу росіян у повітрі, яка ускладнює просування українських військ. 

“По-друге, ви розпочали наступальні дії, не маючи вогневої переваги. І ось на цій ниві за останні тижні вам вдалося досягти значних успіхів, тому що ви використовуєте в основному НАТОвські артилерійські системи, ракети. Артилерійські системи, які значно перевершують російські, і у контрбатарейній боротьбі ви досягли великих успіхів”, – каже військовий експерт. 

За словами Григорія Тамара, є ще одна проблема, яка заважає ЗСУ просуватися – це гранична щільність мінування територій. 

Ось ці три обставини змушують ваш Генштаб вдатися до тактики мало штурмових груп. Я ще раз підкреслю, взагалі чому ви не концентруєте більш значні сили, ну просто тому, що за такої ситуації Росія може використати своє панське повітря для того, щоб з повітря і завдавати удару вашим наступаючим підрозділом”, – каже експерт.