Вихід Сил оборони України на панівні висоти, наприклад, довкола села Старомайорське, дозволить вогнем контролювати постачання російських підрозділів.

Про це в ефірі Єдиних новин повідомив військовий експерт Олександр Коваленко.

Він нагадав, що нещодавно ЗСУ вдалося звільнити населений пункт Старомайорське, що на Донеччині. Поблизу цього села розташоване селище Керменчик, де є панівна висота, контроль над якою дозволить здійснювати вогневий вплив у напрямку Старомлинівки, Новопетриківки та Красної Поляни.

Через ці населені пункти пролягає траса Т0518. Саме цією трасою російські війська отримують артилерійські боєприпаси, автотранспорт тощо. Наш вогневий контроль над цією ділянкою перекриє забезпечення росіян.

Висоти довкола Старомайорського дозволять ЗСУ зупинити логістику росіян – експерт

Минулого тижня з’явилася інформація, що ЗСУ на ділянці від Роботиного до Вербового Запорізької області вийшли на другу лінію оборони ворога.

За словами Олександра Коваленка, говорити, що там почався наш прорив, ще зарано. Однак те, що ЗСУ вдалося вбити клин туди – це досить серйозний результат.

Військовий експерт Олександр Коваленко у своєму телеграмі продовжив висвітлювати цю тему. Передаємо його слова в оригіналі:
Західні ЗМІ всі як один зараз говорять про другу фазу наступу СОУ і всі кому не ліньки, підхопили ці тези, хоча…

Хоча друга фаза наступу ведеться з середини червня, а мається на увазі, швидше за все, третя фаза – прорив основної лінії оборони. Але й тут – повз…

Щоб розібратися в тому, що як коректніше називається і, що взагалі відбувається, трохи вступної інформації.

Першою фазою можна і навіть правильно вважати ті дії, які почалися на початку червня в Запорізькій та Донецькій областях і які являли собою розвідку боєм.

В рамках цих дій було розкрито позиції російської артилерії другої лінії оборони, виявлено склади з боєприпасами, ПММ та інші об’єкти, визначено основні логістичні маршрути та проведено аналіз смуги забезпечення і не тільки. З середини червня розпочався процес прориву смуги забезпечення.

Загалом саме цей процес можна вважати другою фазою наступу, коли після проведення розвідки боєм розгорнувся спектр заходів щодо поступального виходу до другої лінії оборони. І зараз цей процес ще не завершений.

Так, СОУ, вбивши клин між Роботино і Вербове і справді вийшли на основну лінію оборони РВВ, але це тільки одній ділянці, у певній локації.

Тільки після того, як будуть вирівняні фланги, зайняті панівні висоти та звільнені села та н.п. які грають опорників, почнеться 3-я фаза.

Фактично про підготовку прориву другої лінії оборони можна говорити тоді, коли ти вийшов до цієї лінії не на одній ділянці, протяжністю, наприклад, кілометр, а коли створено зручний фронт для прориву та відповідні умови для підтримки цього процесу. Наприклад, контроль тих самих висот.

А тому хтось дуже сильно на Заході квапить події. Чи то через непрофесіоналізм, чи то за злим наміром. Адже коли звучить оголошення другої фази наступу, всі чекають на щось нове, а коли воно не відбувається, відразу ж включається російська пропаганда з наративом “наступ провалився!” – зазначив Коваленко.

Військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко переконаний, що російсько-українська війна не закінчиться цього року, проте сценарії її завершення вже зараз є зрозумілими. Про це він повідомив у коментарі для ТСН.

“Я вважаю, що у 2024 році війна ще буде продовжуватися. Тому треба, щоб морально, психологічно люди були до цього готові. На це треба дивитися як воно є: раціонально та логічно”, — каже Олександр Коваленко.

Він переконаний, що війна завершиться деокупацією українських територій. Зокрема, спочатку відбудеться звільнення Запорізької області та лівобережної Херсонщини, потім — деокупація Криму. Експерт не знає, скільки часу піде на це, проте вважає, що найскладнішим етапом стане деокупація Донецької та Луганської областей.

“І мені здається, що саме звільнення Криму відбудеться набагато раніше, ніж буде звільнено Донецьку та Луганську області”, — заявив Коваленко.

З його слів, складність звільнення Донецької та Луганської областей полягає у спільному кордоні з Росією, адже це створює постійну логістику. ЗСУ можуть її обрізати, проте також існує проблема з лінією оборони, яка вибудовувалася ворогом з 2014 року.