Росіяни цього року змогли окупувати територію меншу за площу Києва. Зокрема російські війська з початку 2023 року змогли окупувати близько 500 км² території України.

Як відомо з даних Інституту вивчення війни, РФ цього року захопила близько 857 км², але ЗСУ повернули вже 370 км² з них. Наразі загарбники утримують близько 487 км².

Зазначається, що Російська Федерація контролює близько 18% території України (більше території Швейцарії), зокрема, Крим та Донбас. З початку війни у 2014 році росіяни захопили близько 7% території та ще 10% з 24 лютого 2022 року. У 2023 році ця цифра становила лише 0,08%.

Варто зазначити, що цей рік обидві сторони розпочали з планування амбітних наступів, але лінія фронту практично не зрушила.

Згідно з аналізом даних Інституту вивчення війни, серпень став місяцем із найменшими територіальними завоюваннями з початку повномасштабної війни. Хоча ЗСУ досягли невеликих успіхів на півдні, окупаційні війська змогли захопити трохи більше земель на північному сході.

Також нагадаємо, що раніше вже заявлялось, що Сили оборони звільнили 5,2 кв. км на південному фронті, загалом там уже звільнено 260 кв. км території.

Зокрема, Маляр зазначила, що українські військові просуваються на Мелітопольському напрямку.

«Південніше і східніше від Роботиного ми мали успіхи і на південному напрямку було звільнено 5,2 кв. км», – сказала Ганна Маляр.

Загалом за час наступальних дій на півдні звільнено вже більше ніж 260 кв. км.

Також, усього з початку українського наступу в районі Бахмуту звільнено 51 кв. км.