Російські загарбники поступово нарощують свою присутність у Херсонській області, підтягують резерви, оскільки можуть це ще поки що робити з території тимчасово окупованого Криму. Проте інформація про нібито прибуття на підмогу окупантам “вагнерівців” не отримала підтвердження, а є інформаційним вкиданням.

Про це повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.

“Як би їм не було це сповільнено і складно, вони все-таки використовують логістичний маршрут трасу М-17, хоча там складний рух, зокрема й тому, що рухається багато цивільного транспорту, але вони за ним ховаються. Але прибуття “вагнерівців” — усе-таки це була інформаційна кампанія, спрямована на підняття бойового духу своїх підрозділів. Вони хотіли в такий спосіб підбадьорити ті підрозділи, які перебувають тривалий час уже там, на передовій Херсонського напрямку, відчувають на собі потужність нашої контрбатарейної боротьби, відчувають, як їх прикриває вогнем, попри всі хитрощі й спроби ховатися за мирним населенням, вони все-таки страждають від того, що руйнуються їхні місця дислокації. І приходять відповідні уражаючі “привіти” від нашої авіації по місцях зосередження особового складу і техніки. І окупанти були змушені внести таке вкидання для того, щоб мотивувати своїх на те, що їм іде таке потужне підкріплення”, — сказала вона.

Крім того, за інформацією Гуменюк, у лавах російських окупантів триває і процвітання дезертирства.

Вона уточнила, що за всього того, що правий берег Дніпра в Херсонській області серйозно страждає від масованих обстрілів і авіаударів з боку ЗС РФ, люди адекватно розуміють, що переміщатися з лівого берега на правий окупанти не зважаться.

“По-перше, немає прямої логістики, яка б їм дала змогу це зробити, а форсувати Дніпро у зворотному порядку вони просто фізично не в змозі і морально не мотивовані. Тому що повертатися на ту територію, звідки їх вигнали рік тому, вони не готові морально. Це розуміння є у самих окупантів, що на них на правому березі ніхто не чекає, і абсолютно точно їх буде знищено. Навіть при тому, що ми працюємо по диверсійно-розвідувальних групах, які на човнах намагаються курсувати річкою Дніпро, тим не менш, вони тримаються лівого берега і дуже серйозно побоюються наближатися до правого”, — резюмувала Наталя Гуменюк.

Додамо, що російські окупанти на Херсонщині бояться, що Збройні сили України форсують Дніпро та створять плацдарми для закріплення на лівому березі річки. У зв’язку з цим загарбники отримали наказ перевірити готовність до можливого нападу, зокрема, провести ревізію мінних полів. Під час останньої двоє військових РФ заблукали і підірвалися на мінах – один на смерть, інший втратив ноги.

Про це повідомив один із Telegram-каналів, який ведеться від імені працівника однієї зі спецслужб. Зазначається, що підрив окупантів на мінному полі стався 26 вересня.

Як стверджує канал, у середовищі загарбників, які дислокуються на Херсонщині, «зростають побоювання» щодо можливості ЗСУ форсувати Дніпро.

«Цього разу йдеться не про острови, і не про напрям н.п. Козачі Лагері, а дещо північніше. ЗСУ веде активну авіа- та радіорозвідку на береговому відрізку Горностаївка – Велика Лепетиха (35 км на північ від Нової Каховки по руслу річки Дніпро)», – йдеться в повідомленні.

За даними, українські військові застосовують артилерію по позиціях окупантів, також нібито відбуваються «періодичні вилазки диверсійно-розвідувальних груп».

«Зацікавленість ЗСУ даною ділянкою фронту також продиктована тим, що позиції тут займають ще не обстріляні та недосвідчені підрозділи ЗС РФ зі складу 1218-го мотострілецького полку територіальних військ (в/ч 29600, місце дислокації Пенза)», – пише канал.

У зв’язку з активізацією ЗСУ на даній ділянці фронту підрозділи названого полку окупантів отримали наказ перевірити «готовність до можливого нападу». Серед іншого загарбники мали провести «ревізію» мінно-вибухових загороджень на напрямках можливого наступу українських Сил оборони.