Сім’я Порошенко легалізувала у себе в декларації раніше вкрадені у держави і відмиті 47 мільйонів доларів і 400 мільйонів гривень.

Про це пише в своєму телеграм-каналі юрист Андрій Портнов.

Про 34, знятих в травні 2019 року готівки мільйонів доларів, я повідомляв ще влітку 2019 го, опублікувавши копії банківських документів.

Зараз правоохоронці можуть зробити дуже швидкий і простий юридичний хід.

В рамках кожного з кримінальних проваджень щодо головного державного і військового злочинця потрібно клопотати перед судом про арешт цих коштів до вироку.

Це дозволяє і закон і фабула розслідуваних щодо фігуранта кримінальних проваджень.

Процедури передбачають, що весь процес від такої ініціативи до судового рішення про арешт займає всього від одного до трьох днів.

Це мат в один хід і я не дуже розумію, чому це не можна швидко реалізувати.

Також цю тему прокоментував у своєму телеграм-каналі народний депутат Максим Бужанський.

Порошенко, на секунду відірвавшись від зберігання декількох тонн грошей написав дуже пафосний пост про мову.

І ще раз похвалився тим, як він прийняв чинний закон про мову.

Чомусь забувши додати, що саме його депутати перед другим читанням викреслили з нього норму, що зобов’язує нардепів виступати на українському з парламентської трибуни.

Про що він промовчав тоді, підписавши в такому вигляді, і сором’язливо мовчить зараз.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Марина Порошенко подала декларацію 14 грудня як депутат Київради. З оприлюднених даних відомо, що у неї є житловий будинок (343,6 кв. м) і земельна ділянка (1875 кв. м) в с. Петропавлівське Київської області. Також вона спільно з сином Олексієм володіє квартирою в Києві площею 80,66 кв. м.

Дружина Порошенко задекларувала також 10 ювелірних виробів (сережки, браслети, кулони) марок Cartier, Dior, Carrera y Carrera, Damiani, 2 норкові шуби і 1 кожушок з соболя.

На рахунках в банку “МІБ” у неї 3,7 тисячі євро, 22 000 гривень та 89 доларів.

З задекларованого у власності чоловіка зазначені готівкові в сумі 4 780 0000 доларів і 401 млн гривень, а також 3 900 000 доларів і 240,7 тис. фунтів стерлінгів на банківських рахунках.

Варто відзначити, що в Україні з сьогоднішнього дня всю сферу послуг зобов’язали перейти на державну мову. Таку вимогу прописано в ст. 30 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, прийнятого в кінці каденції п’ятого президента Петра Порошенка.

Відповідний документ вступив в силу ще в липні минулого року, проте деякі його норми, в тому числі один з найжорсткіших – обов’язкове обслуговування клієнтів українською мовою, почали діяти не відразу, адже для цього передбачений перехідний період.

І ось, напередодні Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь нагадав, що з 16 січня, в Україні в сфері обслуговування споживачів мають використовувати виключно державна мова.