Народний депутат Олег Дунда закликав президента Володимира Зеленського, членів Ради національної безпеки і оборони, а також Службу безпеки України і Міністерство внутрішніх справ провести ретельну перевірку всіх депутатів Верховної Ради на предмет наявності у них громадянства Російської Федерації.

За його словами, причиною такої перевірки є “прецедент, який стався на довиборах до Верховної Ради в окрузі №50 у Донецькій області і неприємно здивував і розбурхав всю країну”.

Йдеться про перемогу в окрузі Андрія Аксьонова, якого неодноразово називали власником паспорта Російської Федерації.

“В Україні багато років не врегульоване законодавство про подвійне громадянство, і ми маємо проблему з Аксьоновим, який може поповнити лави народних депутатів України і транслювати у стінах нашого парламенту порядок денний Кремля, як громадянин Російської Федерації. Але це не найстрашніша проблема. Головне – у нас під куполом і так достатньо депутатів, що мають друге громадянство ворожої держави. Саме цим питанням має зайнятися Служба безпеки України”, – заявив щодо цього Дунда.

Він також ініціював проведення перевірки всіх народних депутатів Верховної Ради України на предмет можливої наявності другого громадянства країни-агресора – Російської Федерації, направивши відповідні листи президенту Володимиру Зеленському та секретарю РНБО Олексію Данілову.

“Що ж стосується Андрія Аксьонова, то моя позиція – ми не можемо допустити до найвищого органу законодавчої влади нашої країни чергового адепта “русского мира”. У зв’язку з цим я направив відповідні листи до Служби безпеки України, а також до Національної поліції – варто перевірити достовірність інформації, наданої їм у ЦВК під час реєстрації його як кандидата”, – зазначив парламентарій.

Дунда наголосив, що вирішувати цю проблему необхідно швидко, адже “основне завдання на сьогодні – перевірити, скільки наразі у стінах українського парламенту неукраїнських депутатів”.

А вже за результатами цієї перевірки можна буде ухвалювати рішення “як чинити з народними обранцями, які порушили законодавство України, які є відвертою загрозою національній безпеці нашої країни”.

Також варто зазначити, що в ЗМІ не одноразово з’являлась інформація про те, що Медведчук та його команда також мають російські паспорти.