Росія заплатить високу ціну, що включатиме зупинку її нового газогону, якщо наважиться на військову ескалацію з Україною.

Якщо Путін вдасться до використання зброї, це означатиме кінець газопроводу «Північний потік-2, – про це заявив лідер групи Європейської народної партії (фракції консерваторів) у Європарламенті Манфред Вебер в інтерв’ю виданню Bild am Sonntag, яке вийшло друком 5 грудня.

Він вважає, що владна коаліція партій СДПН, ВдПН і «Зелених» повинна була б чітко задекларувати те, що в такому випадку «введення (газогону) в експлуатацію буде виключено. 

Вебер вважає, що питанні також є відповідальністю Німеччини та її майбутнього федерального уряду. За словами політика, ситуація є дуже тривожною і яка є також  тестуванням для НАТО та західної спільноти цінностей.

У п’ятницю український уряд заявив про можливу атаку російських військ наприкінці січня. Кремль натомість заперечує плани нападу та звинувачує Захід у тому, що дозволяє Україні військово озброїтися. Між тим, Білий дім підтвердив плани організувати відеодзвінок між президентами двох країн Джо Байденом і Володимиром Путіним у вівторок.