Українське військове командування має два сценарії контрнаступу, яке заплановано на травень. 

Про плани Генштабу щодо весняного контрнаступу пишуть журналісти видання Politico. 
 
Перший варіант – йти на Крим через лівий берег Херсонщини, а другий – рухатися до Криму через Донбас. Водночас військові експерти на Заході вважають перший варіант нереалістичним. 

Перший варіант дуже складний, оскільки окупанти окопалися на лівому березі Дніпра, а для проведення десантної операції Київ не має спеціального роду військ у достатній кількості. 

А ось другий варіант найреальніший. Вже зараз в Україну починає надходити не лише важке озброєння, а й техніка наведення мостів. Нещодавно бійці ЗСУ пройшли п’ятиденні навчання навичкам стрілянини, медицини та управління Bradley та Stryker.  

Глава Пентагону Остін зізнався, що Захід має якнайшвидше доставити до Києва всю необхідну військову техніку для початку весняного контрнаступу ЗСУ. Деякі чиновники на Заході стурбовані тим фактом, що ЗСУ витрачають багато боєприпасів, коштів ППО та солдатів у боях за Донбас.  

Тим часом, окупанти ведуть бої за Бахмут, оскільки після цього їм відкривається дорога на Захід та адміністративний кордон Донецької області. Проте ЗСУ вже протягом декількох місяців не дають їм реалізувати ці плани. Натомість окупанти платять за це величезну ціну у вигляді людських життів.