Є три фактори, які вказують на те, що наступ сил оборони України буде успішним, і ситуація складається на нашу користь.

Про це розповів офіцер ЦАХАЛу у відставці, письменник, журналіст, військовий історик Григорій Тамар.

За словами експерта, перше і найголовніше тут те, що основну частину підготовлених кадрових резервів українських сил ще не введено в бій.

“Друге – що спроба росіян нав’язати вам ось цю ситуацію, коли ви витрачаєте резерви, і спробувати переламати, вихопити ініціативу на Лімані успіху не мала. Принаймні, мала дуже обмежений успіх. І третій момент – що ви просуваєтеся вперед, просуваєтеся вперед поступово, обережно, застосувавши абсолютно нову тактику”, – заявив Григорій Тамар.

Експерт також пояснив, яку тактику обрав головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

“Чому німці вас критикують? Тому що вони не можуть зрозуміти, що ви робите. А ви робите абсолютно правильну річ, немає іншого тактичного рішення, ніж те, яке Залужний зараз застосовує. Інше рішення — це розбити в лоба об російську оборону всі ваші війська, з криками “вперед за рідну Україну” піти у штикові на кулеметні гнізда. Але Залужний — мудрий воєначальник, він обрав іншу тактику, фактично її створив, розробив, її згодом вивчатимуть у військових академіях світу як приклад прийому тактичного”, — додав Григорій Тамар.

До того ж, українські сили продовжують методичне просування на декількох напрямках фронту. Російські війська намагаються контратакувати в районі Кремінної. Проте Сили оборони влаштували “геноцид” артилерії ЗС РФ.

Про це повідомляє Forbes.

Попри складність контрнаступу, українці переважають принаймні в одному з епізодів ширшого задуму — у контрбатарейній боротьбі. Українські війська систематично ведуть полювання на російську артилерію. У виданні стверджують, що на кожну знищену артустановку ЗСУ приходить три російські.

Цього вдається досягти завдяки західній артилерії та високоточним боєприпасам для них, якісній розвідці з українських БПЛА та, ймовірно, засобів НАТО. Або це перевага самих артилеристів у навчанні над російськими військами.

Аналітик Королівського інституту обʼєднаних служб у Лондоні Джек Вотлінг каже, що триває напружена контрбатарейна дуель.

З початку контрнаступу, який почався 4 червня, Україна знищила 91 артустановку: 17 гаубиць; 40 різноманітних САУ; 34 РСЗВ.

Дані взяті з проєкту Oryx, де ведуть підрахунок втрат на війні на основі фото та відео фіксації.

Україна перемагає РФ у контрбатарейній боротьбі попри те, що ЗС РФ змінили тактику вогневої підтримки. Вони стали частіше змінювати позиції, а також вести вогонь з декількох позицій. Також ворог став більше покладатись на високоточні боєприпаси.

Також варто нагадати, що українські бригади ЗСУ, які проходили навчання у країнах НАТО, перестали під час наступу на фронті використовувати американську тактику ведення бойових дій. Українські військові повернулись до тактики, “яку знають найкраще”.

Російські окупанти досі мають перевагу в артилерії, тому під час контрнаступу пріоритет ЗСУ – ворожі об’єкти артилерійських систем та снарядів до них.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів військовий експерт Сергій Грабський

“Противник має серйозні ресурси по артилерії і саме тому ми розглядаємо цю задачу як пріоритетну: виснаження артилерії противника. Тобто як ліквідацію власне фізичних об’єктів артилерійських систем, так і запасів боєприпасів та інших ресурсів”, – сказав Грабський.

За його інформацією, фактично кожний день українські військові знищують в середньому по одному дивізіону артилерії противника.

“Мінімум 18 стволів артилерії або систем залпового вогню. За деякими розрахунками, наші втрати (по артилерії, – ред.) складають один до чотирьох”, – підсумував експерт.