Наразі напрямок у районі Куп’янська вважається одним з найбільш напружених на всій лінії фронту. Після визволення Харківщини у вересні 2022 року російські війська намагаються повернутися на території, які протягом понад 7 місяців знаходилися під їхнім контролем.

Противник активно намагається наступати, часто обстрілюючи Куп’янськ та прилеглі села. Проте, як повідомив ветеран війни з Росією Євген Дикий, їхня головна мета полягає не в самому місті, а в захопленні залізничної станції, що розташована в одному з сіл неподалік від Куп’янська.

Куп’янськ — це невелике містечко на сході Харківщини, де до повномасштабного вторгнення проживало менше ніж 30 тисяч людей. Місто відоме як один із найбільших залізничних вузлів області після Харкова та розташоване за 40 кілометрів від кордону з країною-агресором.

За словами ветерана, з військового погляду росіянам навіть не обов’язково захоплювати весь Куп’янськ. Окупантам важливіший східний берег річки Оскіл, де розташовується залізнична станція в селищі Куп’янськ-Вузловий, яка є дійсно критично-важливою для ворога.

Якщо вони її візьмуть, у них з’явиться можливість підвозу БК та техніки залізничним транспортом з глибини Росії на поле бою. У такому випадку росіяни зможуть забезпечити все угруповання на Слобожанській ділянці фронту.

«Це було б для них дуже серйозне логістичне досягнення. А війна значною мірою якраз про те хто та як організує логістику для своїх військ. Тому за Куп’янськ-Вузловий точно будуть дуже серйозно битися», – наголосив Євген Дикий.

Після того, як Сили оборони України звільнили Куп’янськ, логістика ворога та його бойовий потенціал на Харківщині значно послаблилися. Саме через це російська армія постійно атакує місто, сподіваючись у майбутньому повернути втрачені позиції.

Зокрема, начальник міської військової адміністрації Куп’янська Андрій Беседін повідомив, що ситуація у Куп’янську Харківської області залишається досить складною та напруженою – російські окупанти постійно намагаються наступати та кожного дня проводять певні штурмові дії.

«Інтенсивність цих штурмових дій різна. Якщо ми кажемо про минулий тиждень, то вона трішки зменшилась. Це завдяки нашим хлопцям, які кожного дня нищать ворога та його техніку. Не дають їм здійснити ті плани та задачі, які ставить їм їхнє начебто керівництво», — зазначив він.

Водночас Бесєдін додав, що боєприпасів таки не вистарчає, а вони дуже потрібні для стримування ворога, та, насамперед, звільнення окупованих територій.

«Якщо ми кажемо про Куп’янськ, фактично півтора року – лінія фронту 7-8 кілометрів. Це кожного дня обстріли, руйнування. У цих умовах громада живе і працює», – констатував Беседін.

За його словами, у Куп’янську залишається понад 3,5 тисячі осіб, а у Куп’янській громаді – 7,5 тисяч.

«Ці люди постійно знаходяться на території громади й, на жаль, не хочуть виїжджати, хоча ми постійно про це говоримо», — додав голова міста.

Нагадаємо, нещодавно в східному угрупованні військ зазначили, що війська РФ на куп’янському напрямку зосередили значну кількість озброєння та техніки і небезпека на цій ділянці зберігається давно.

Про це розповів начальник пресслужби східного угруповання військ Ілля Євлаш:

«На початку осені 2023 року загальна кількість на лимано-куп’янському напрямку на той момент складала 110 тисяч окупантів. І ця кількість саме на Куп’янську, якщо ми беремо лише цю ділянку, вона зберігається там досить давно. Варто розуміти, що 42 тисячі не всі беруть участь безпосередньо в бойових діях. Це і підрозділи обслуговування, це рембати, це кухарі, логісти, інженери, тобто це велика кількість людей, яка загалом присутня на цьому напрямку», — наголосив Євлаш.

Ворог на цьому напрямку, за словами Євлаша, сконцентрував 500 танків, 430 артилерійських систем, понад 650 ББМ та понад 150 РСЗО.