Угорщина, ймовірно, може таємно допомагати з доставкою зброї в Україну. Це стало відомо зі “злитих” в мережу секретних документів Пентагону.

Про це повідомляє Politico.

Угорщина могла дозволити використовувати свій повітряний простір партнерам та Україні для переміщення зброї, хоча раніше влада країни заявляла, що не робитиме цього. Про це йдеться в одному з документів.

Документ детально описує план, згідно з яким українські пілоти перелетять на подарованих гелікоптерах з Хорватії в Україну “через повітряний простір Угорщини”.

“Якщо ця інформація відповідає дійсності, то це не тільки показуватиме, що Угорщина пропускає зброю через своє небо, але й суперечить повідомленням преси про те, що гелікоптери будуть доставлені по землі або рейсами до Польщі”, – йдеться у статті.

Нагадаємо, напередодні ФБР арештувало 21-річного військовослужбовця розвідувального крила Національної повітряної гвардії Массачусетса Джека Тейшейру. Його ідентифікували як можливого винуватця зливу секретних документів.

Тейшейра постане перед судом у п’ятницю.

Додамо, 21-річному Джеку Тейшейрі, через якого, як підозрюють, сотні сторінок документів з грифом “таємно” опинилися на сервері геймерської платформи, загрожують звинувачення за Актом про шпигунство у свідомому поширенні важливої інформації, що стосується національної та міжнародної безпеки. Питання розгляне суд у Бостоні.

Наразі вважається, що саме він є особою, яка систематично зливала таємні документи з розвідданими США на сервер геймерської платформи Discord.

Також стало відомо, що юнак потрапив на роботу у 102-й розвідувальний відділ у 2019 році як фахівець з кіберсистем.

Протягом 13 квітня журналісти ідентифікували Тейшейру як можливого винуватця зливу; того ж дня його затримали.

Нагадаємо, Минулого тижня розірвалася інформаційна бомба, яку за масштабами порівнюють із WikiLeaks – у мережу злили секретні військові документи США, які, зокрема, стосуються російської війни в Україні.

Розголошення таємних матеріалів аналітики уже називають найсерйознішим порушенням національної безпеки Вашингтона, яке може мати вплив на двосторонні відносини з союзниками та подальший обмін інформацією.

Окремо постає питання про наслідки цих публікацій для України в контексті підготовки до потенційного контрнаступу.

Видання New York Times 6 квітня опублікувало матеріал про те, що Пентагон почав розслідувати витік таємних документів, що стосуються підготовки сил оборони України.

Документи, що опинилися в мережі, були схожі на фотографії паперів (саме фото, а не відскановані копії), таблиць з термінами постачання озброєння, описом підрозділів та іншими чутливими даними, такими як розхід боєприпасів для HIMARS. Документам, ймовірно, було близько п’яти тижнів – у них наведені дати, станом на які оцінюються потреби України в озброєнні.

У матеріалі також вказувалося, що документи стосувалися майбутнього контрнаступу України, але це не зовсім так. Там є аналітичні дані про озброєння ЗСУ та допомогу союзників (яка, очевидно, потрібна також для деокупації української території), але немає жодних посилань на контрнаступ, а тим більше інформації про деталі його планування.

Ще до публікації NYT документи з’явилися у російських телеграм-каналах, де так само акцентувалося на тому, що вони містять інформацію про контрнаступ. Пізніше стало зрозуміло, що деякі документи – щонайменше ті, що поширювалися в російських джерелах – були відредаговані на користь РФ.

Протягом наступних кількох днів почали з’являтися нові порції документів.

За даними інтернет-розслідувачів, ще до масової появи у ЗМІ на різних дискусійних майданчиках були опубліковані 107 фотографій документів, які пізніше були видалені. Протягом останніх днів було опубліковано близько 70 фото – імовірно, з того масиву.

Далеко не всі документи “зливу” стосуються України. У них йдеться про різні країни і регіони.