Президент Білорусі Олександр Лукашенко 16 березня під час зустрічі з керівниками місцевих органів влади дав кілька порад, як боротися з коронавірусом.

“Не було щастя, то нещастя допомогло, як кажуть у народі. Ну хоч навчили нас доглядати за собою, вчасно мити руки”, – прокоментував він ситуацію з поширенням інфекції.

Він закликав не панікувати, а “просто працювати”. “Особливо зараз на селі. Приємно дивитися по телевізору – люди на тракторі працюють, ніхто не говорить про віруси. Там трактор вилікує всіх, поле всіх лікує”, – вважає президент Білорусі. Він також порекомендував вчасно обідати, “горілкою труїти вірус, але не на роботі”, а також ходити в суху сауну.

Нагадаємо, раніше Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав важкою ситуацію з коронавірусом в Росії після того, як там повідомили, що закриють кордон з Білоруссю, і заявив, що не вся інформація про це потрапляє в ЗМІ.

“Як вчора сказав прем’єр Росії, у них пожежа: в повному обсязі в ЗМІ давали. У них важка ситуація”, – сказав Лукашенко на зустрічі з главою адміністрації президента Ігорем Сергієнком і держсекретарем Ради безпеки Андрієм Равковим.

Порівнюючи масштаби поширення коронавіруса в Росії і Білорусі, Лукашенко зауважив, що білорусам, можливо, варто було б боятися, щоб величезна Росія не “завірусила” її.

Також він прокоментував рішення про закриття кордону з Білоруссю. 16 березня на нараді уряду Росії повідомили, що кордон Росії та Білорусі закривається для пересування людей з метою нерозповсюдження коронавіруса.

“Як можна приймати такі рішення? Не порадившись, поставити перед фактом. Це для мене незрозуміло. І найцікавіше: якщо вже закривати кордон – це, напевно, не уряду справу. Це рішення має приймати Президент країни”, – зауважив Олександр Лукашенко. Він розповів, що поки не зв’язувався з російським лідером, але телефонна розмова між президентами запланована. “Може, вони вже за новою Конституцією живуть? Хто його знає”.

До слова, за даними міністерства охорони здоров’я Білорусі, станом на 16 березня у країні зафіксовано 36 пацієнтів із коронавірусною інфекцією, летальних випадків не було.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ на 17 березня, коронавірусом інфіковано 173 344 людини в більш ніж 150 країнах, 7019 осіб померли. Найбільше хворих у Китаї (81 116 людей) та Італії (27 980).